Dosadašnji ravnatelj jedini se javio na natječaj

Mato Devčić i dalje prvi čovjek bolnice

Doktor Mato Devčić i sljedeće četiri godine bit će na čelu Opće bolnice dr. Tomislav Bardek Koprivnica. Na funkciju koju već obnaša dva mandata odnosno prethodnih osam godina potvrdilo ga je upravno vijeće bolnice koje i nije imalo osobito težak zadatak. Devčić se jedini i javio na natječaj raspisan početkom kolovoza koji je prije nekoliko mjeseci u razgovoru za RKC najavio da će mu najveći izazov u novom mandatu biti skraćivanje liste čekanja koje su i dalje jedna od rak-rana praktički svih hrvatskih bolnica.

– Mi jesmo nešto ispod hrvatskog prosjeka po kratkoći liste čekanja, ali ne smijemo biti zadovoljni time, jer općenito gledano, imamo veliku problematiku po pitanju ljudskih potencijala u našem zdravstvenom sustavu. Liste čekanja sigurno će se skraćivati, ali u ovom času i s ovim brojem djelatnika, ovo što imamo je optimum. Sve ispod toga zahtijevat će vrlo ozbiljna dodatna financijska ulaganja u zdravstveni sustav u smislu stimuliranja liječnika na dodatni rad – rekao je krajem svibnja za RKC ovaj istaknuti član HDZ-a iz Križevaca koji će sada imati nove četiri godine da to sprovede u djelo.

FOTO arhiva

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

OTVORENA OBNOVLJENA KOPRIVNIČKA SINAGOGA

FOTO/VIDEO Ostvaren je jedan od najvećih projekata obnove kulturne baštine u Koprivnici

traktorist kriv za izazivanje nesreće

Zetorom skrenuo u lijevo na makadam, ali nije primijetio da ga u tom trenutku pretječe Mazda

NAGLASAK REBALANSA JE NA MJERAMA ZA LIJEČNIKE

Županija povećala proračun, diže se i kredit od 5,5 milijuna eura