važna obavijest

Ministarstvo poljoprivrede: “Ovaj se proizvod povlači s hrvatskog tržišta”

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva objavilo je da se s tržišta Republike Hrvatske povlači jedno sredstvo za zaštitu bilja na osnovi aktivne tvari metaflumizon.

“Provedbenom uredbom Komisije (EU) 922/2014 оd 25. kolovoza 2014. o odobravanju aktivne tvari metaflumizona, koja stupa na snagu 14. rujna 2014. godine, propisano je da aktivnoj tvari ističe rok valjanosti s datumom 31. 12. 2024. Sredstvu za zaštitu bilja, na osnovi aktivne tvari metaflumizon, koje se na tržištu Republike Hrvatske nalazi pod trgovačkim nazivom: ALVERDE temeljem navedene Uredbe, ukida se registracija za stavljanje na tržište Republike Hrvatske s datumom 31. prosinca 2024.”, stoji u objavi.

Na tržištu Republike Hrvatske bit će dozvoljena prodaja, distribucija i primjena postojećih zaliha sredstva za zaštitu bilja ALVERDE do 30.6.2025., a zbrinjavanje, skladištenje i primjena postojećih zaliha sredstva za zaštitu bilja do 30.6.2026.

FOTO Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva/arhiva

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Misli na zdravlje

Priprema će vas koštati oko 50 centi, a popisu tegoba koje ćete izliječiti nema kraja. Ovo je piće čarobno

GRADSKI VIJEĆNICI IZGLASALI POSKUPLJENJA I PRODAJU PARCELE

U poduzetničkoj zoni će se graditi automehaničarski servis, za trgovački centar se čeka kružni tok

Marta Dugalija (12) publiku već godinama oduševljava svojim izvanrednim nastupima

„Uzor mi je svatko tko svojim plesom priča priču, tko pokazuje ljubav, strast i upornost na podiju”