Lukom preuzima odvoz otpada

Mještani će moći koristiti reciklažno dvorište

Na području općina Sveti Đurđ od 1. ožujka javnu uslugu sakupljanja komunalnog otpada obavljat će ludbreška komunalna tvrtka Lukom, koji će zamijeniti dosadašnjeg pružatelja, tvrtku Čistoća Varaždin.

– Razlog donošenja ovakve Odluke jest prvenstveno problem nedostatka reciklažnog dvorišta. Povjeravanjem obavljanja javne usluge sakupljanja komunalnog otpada trgovačkom društvu Lukom, mještani Općine Sveti Đurđ bit će u mogućnosti koristiti reciklažno dvorište u Ludbregu na adresi Ludbreg, Ulica 5. studenog 31, do izgradnje reciklažnog dvorišta na području Općine Sveti Đurđ, ali i mobilna reciklažna dvorišta. Na taj ćemo način, nadamo se, riješiti ili barem smanjiti i problem divljih odlagališta – naveli su u općini.

FOTO arhiva

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

općina drnje značajno povećala iznos važne potpore

Ostanite doma, možete dobiti i do 10.000 eura

Maloljetnica izazvala nesreću

Električnim romobilom zaletjela se u pješakinju, obje hitno prevezene u bolnicu

Nesreća na peteranskoj

Uhićena pijana djevojka, skrivila sudar u Koprivnici