Mladi Crnac majstorski pogodio za veliko slavlje Farmaceuta na Rujevici

Slaven Belupo je u petom kolu Prve HNL na gostovanju na Rujevici majstorskim potezom Ante Crnca upisao minimalnu pobjedu 0:1 protiv favorizirane Rijeke, a to je Farmaceutima prvo slavlje u Rijeci nakon skoro 13 godina. U uvodu su Riječani prijetili, ali je obrana Farmaceuta odolijevala njihovim naletima. Prvu priliku momčad Zorana Zekića imala je u 34. minuti u kojoj je pokušaj Kvržića ukrotio Labrović. U nastavku je Rijeka prijetila s desne strane, ali sve do same završnice nije uspjela ozbiljnije ugroziti Markovića. Pobjednik je odlučen u 70. minuti, a strijelac je bio jocker s klupe, mladi Ante Crnac koji je u igru ušao u 60. minuti. Njegov ulazak bio je pun pogodak Zekića jer je Crnac poput pravih rutinera probio domaću obranu i pogodio sami kut mreže Labrovića za veliko slavlje Farmaceuta.  Najbolje prilike za podjelu bodova Riječani su imali u 82. minuti kad je udarac Vrančića s deset metara obranio Marković i u 88. minuti kad je Obregon bio zamalo neprecizan. U trećoj minuti sudačke nadoknade Crnac je mogao zabiti još jedan gol, no njegov pokušaj s 12 metara odsjeo je na gredi pa su Farmaceuti s nestrpljenjem dočekali posljednji zvižduk suca Titlića. S velikim podvigom u Rijeci Farmaceuti su zasjeli na drugo mjesto nakon deset godina. Ono što posebno veseli je činjenica da momčad Zorana Zekića već tri kola nije primila gol, a u ta tri susreta, uz Rujevicu, bilo je i teško gostovanje u Osijeku.