nije obračunavao, prijavio niti platio porez

Mladi direktor (25) podravske tvrtke oštetio državu za 122 tisuće eura

Policijski službenici Policijske uprave koprivničko-križevačke dovršili su kriminalističko istraživanje nad 25-godišnjakom sa šireg koprivničkog područja, zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela utaje poreza ili carine i povrede obveze vođenja trgovačkih i poslovnih knjiga.

Sumnja se da kao direktor trgovačkog društva, tijekom 2022. godine nije obračunavao, prijavio niti platio porez na dohodak u iznosu od 122.878,95 eura, za koji iznos je oštećen državni proračun. Također, sumnja se da je osumnjičeni propustio sukladno zakonu voditi trgovačke i poslovne knjige i time otežao preglednost poslovanja i stvarnog imovinskog stanja trgovačkog društva.

“Zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela utaja poreza ili carine i povrede obveze vođenja trgovačkih i poslovnih knjiga protiv osumnjičenika je podneseno posebno izvješće nadležnom državnom odvjetništvu”, priopćili su iz Policijske uprave koprivničko – križevačke.

FOTO ilustracija

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Remi bez golova na opus areni

Remi za kraj jesenskog dijela sezone, mirovale mreže na Opus Areni

POGLED S BILOGORE

Što su to točno tradicionalne vrijednostima kojima bismo se trebali vratiti?

Najjeftinija potrošačka košarica u Hrvatskoj je u Podravini i Prigorju

Osnovni artikli za potrebe četveročlane obitelji 478 eura