NENADANI ROĐENDANSKI DAR

Mladost sebi čestitala 90. rođendan pobjedom protiv Slavena

U okviru proslave devedesete godišnjice djelovanja Mladost iz Sigeca Ludbreškog ugostila je ekipu Slaven Belupa. Mladost se za tu prigodu pojačala s dva Brazilca iz Bednje Beletinec, Tropšekom i Havaićem iz ludbreške Podravine, stoperom Karlom Jadanićem i zadnjim veznim Juricom Grgecom koji igra u Austriji. Želja domaćeg trenera Gorana Tureka bila je oduprijeti se što bolje favoriziranoj prvoligaškoj ekipi Slaven Belupa. Kad je trener Mladosti, kojaa se natječe u Prvoj ŽNL Varaždin, vidio da su gosti iz Koprivnice došli sa tridesetak igrača rekao je ‘Mi ih možemo dobiti’. Izbor Ricarda Moniza za prvih jedanaest bio je Sušak, Boras, Hlevnjak, Martinaga, Tepšić, Marina, Mioč, Herceg, Šakota, Manaj i Hoxha. U ranoj fazi utakmice kapetanu Hoxhi penal je obranio domaći vratar Jalšić. Ubrzo, već u 17. minuti utakmice najviše je u kaznenom prostoru Slaven Belupa skočio domaći dečko Jurica Grgec i Mladost je povela. No tu nije bio kraj iznenađenjima jer je u 43. minuti Leo Tropšek kontru domaćih pretvorio u drugi pogodak za domaće. Na odmor se otišlo rezultatom 2:0 za Mladost i kada su svi očekivali dizanje Slaven Belupa, a potonuće domaće ekipe drugo poluvrijeme nastavljeno je kao i prvo. Mladost je u 52. minuti povela s visokih 3:0 preko kapetana Bojana Brleka koji je sigurno realizirao penal. Iako je trener Moniz u drugom poluvremenu koristio još trinaest igrača taj rezultat se nije mijenjao sve do 90. minute kada je počasni gol za koprivničkog prvoligaša postigao Leon Bošnjak.

-Naši dečki su toliko oduševili predsjednika Slaven Belupa koji mi je prišao poslije utakmice i pozvao nas na revanš u Koprivnicu. Utakmica bi se igrala u pauzi prvenstva ili srijedom tamo negdje u rujnu. Mi ćemo, naravno, taj prijedlog rado prihvatiti jer rijetko se ukazuje prilika igrati na prvoligaškom stadionu – rekao je Zlatko Sova, predsjednik Mladosti.

Naravo treba dodati da se radilo o revijalnoj utakmici, pa je ovaj poraz shvaćen kao nenadani rođendanski dar, ali će ovu utkmicu u Sigecu Ludbreškom pamtiti dugo, a pobjeda je bila zaslužena.