Na ulazu usvanula statua Bilikuma

Statua Bilikuma, spojena tri vrča koja se povezuju s Križevačkim štatutima i svojevrsni su simbol grada, osvanuli su na kružnom toku kod ulaza u sam grad, odnosno kod prilaza brzoj cesti. Rad je to akademskog kipara Igora Brkića, a kako doznjaemo, teška je tonu i pol. Statua je postavljena nedavno, a uoči Križevačkog velikog spravišča, najpoznatije i najveće gradske manifestacije, simbolički tako pozdravljajući sve putnike i namjernike koji prolaze kroz grad. Rebrasti Bilikum izrađen je od čelika, a želja je koncepta tradiciju spojiti s modernim kretanjima.

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

ZAVRŠNA SVEČANOST

Mališani se oprostili od vrtića

DIREKTORICA LANA MILETIĆ PREDSTAVILA OVOGODIŠNJI PROGRAM:

Ljeto na Zrinskom otvara Jazz orkestar HRT-a, a zatvara Prljavo Kazalište

jeste li znali?

Savjet starog vrtlara sve je oduševio: “Tko danas posije ovo povrće, već za 25 dana će brati prve plodove”