Na ulazu usvanula statua Bilikuma

Statua Bilikuma, spojena tri vrča koja se povezuju s Križevačkim štatutima i svojevrsni su simbol grada, osvanuli su na kružnom toku kod ulaza u sam grad, odnosno kod prilaza brzoj cesti. Rad je to akademskog kipara Igora Brkića, a kako doznjaemo, teška je tonu i pol. Statua je postavljena nedavno, a uoči Križevačkog velikog spravišča, najpoznatije i najveće gradske manifestacije, simbolički tako pozdravljajući sve putnike i namjernike koji prolaze kroz grad. Rebrasti Bilikum izrađen je od čelika, a želja je koncepta tradiciju spojiti s modernim kretanjima.

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

besplatni materijali

Grad učenicima osnovnih škola nabavlja radne bilježnice

Zanimljivosti

Nakon što pogledaju ovaj video i najgori vozači znat će bočno parkirati

DRUŽENJE UZ GLAZBU, PLES, KOLAČE

Komatničanci pripremili još jednu “Mešu na Dravi”