šesnaestina finala kupa

Nestorovski prvijencem uljepšao Kovačevićev debi, Pitomača tijesno ispala od Rudeša

Diljem Hrvatske igrane su danas utakmice šesnaestine finala nacionalnog Kupa. U akciji su bili i slavenaši, koji su kod zagrebačke Kustošije tražili prvu pobjedu u sezoni. Bio je to, ujedno, i službeni debi novog trenera Marija Kovačevića, koji je prije nekoliko dana u intervjuu za naš list i portal naglasio da je njegova momčad veliki favorit u tom ogledu. Te njegove riječi pokazale su se točnima, Slaven je bio bolji i s 1:0 osigurao plasman među 16 najboljih.

Kustošija je, inače, hrvatski trećeligaš, igra u rangu u kojem je i križevački Radnik, a u tri kola osvojila je samo dva boda. Dakle, nema start iz snova, ali znalo se da će danas ‘gristi’, jer ne igra se svaki dan s prvoligašem. Ipak, slavenaši su anulirali sve njihove pokušaje u prvom poluvremenu, dok su s druge strane, dobre prilike promašivali Ćubelić, Dolček i Butić, čiji je pokušaj spriječio domaći vratar. Nakon prvih 45 minuta golova nije bilo, a onda je početkom drugog poluvremena Nestorovski doveo goste u vodstvo. Prvijenac u novom dresu zabio je u 56. minuti. Pokazalo se kasnije da je to bio jedini gol na utakmici, iako ih je trebalo biti još.

Istovremeno je i Pitomača ugostila Rudeš te u vrlo neizvjesnoj utakmici izgubila 2:1. Na tamošnjem Gmanju utakmica nije mogla bolje početi za domaće navijače, koji su slavili već u četvrtoj minuti, nakon što je goste matirao Akassou Eric Augusto. Samo sedam minuta kasnije rudešani su izjednačili, a gol za prolaz u daljnju fazu natjecanja zabili su u 76. minuti. Šteta, prolaz među 16 bio bi veličanstven uspjeh Presečana i društva.

Napomenimo kako slavenaši u sljedećem kolu ide na Šibenik, dok bi Pitomača, da je prošla, igrala protiv Istre.