Očeve riječi silno su uznemirile sina

Nezaposlenom sinu (27) prigovorio da ništa ne radi i rekao mu da se odseli. Završio je na sudu

Na Prekršajnom odjelu Općinskog suda u Varaždinu završio je umirovljeni ratni invalid (56) s ludbreškog područja koji se nezaposlenom 27-godišnjem sinu drznuo prigovoriti što ovaj ne radi, a niti traži posao. Ovo drznuo je naravno ironično, a sutkinja varaždinskog suda je s opravdanjem imala razumijevanja za ovog čovjeka i kaznila ga tek opomenom iako je 56-godišnjak proglašen krivim za počinjenje prekršaja iz Zakona o zaštiti nasilja u obitelji.

Umirovljeni veteran je tako proglašen krivim jer je 7. siječnja u 7.30 sati u obiteljskoj kući na ludbreškom području počinio nasilje prema sinu.

I to tako što je ušao u sinovu sobu dok je on još spavao i rekao mu neka odmah izađe van iz stana, a učinio je 56-godišnjak to revoltiran što njegov sin nigdje ne radi i mora ga uzdržavati. No, očeve riječi kod sina su izazvale osjećaj uznemirenosti, a 56-godišnjak je proglašen krivim iako je on pozvao policiju jer je želio sina izbaciti iz stana. Što se događalo tog jutra je opisala na sudu 56-godišnjakova supruga i majka sina neradnika.

– Sin je završio školu za pomoćnog kuhara, a povremeno je radio različite poslove zbog čega je i došlo do problema u našoj obitelji jer ga mi, preciznije suprug, mora uzdržavati iako je on zdrav i sposoban te može i treba raditi. Tog jutra je mužu očito prekipjelo i u jutarnjim satima je došao u sinovljevu sobu dok je on još spavao. Probudio ga je i rekao mu da izađe iz stana van i to zato što je bio ljut na njega jer nigdje ne radi i on ga mora uzdržavati – ispričala je majka 27-godišnjaka i dodao da je on na to počeo plakati.

– Počeo je „cendrati“ i plakati govoreći da želi ostati u stanu, a kada je vidio da njegov otac zove policiju, izašao je iz stana sam. Od tog dana sin više ne živi s nama jer ga suprug ne pušta u stan, a koliko znam, sin ni sada ne radi. Više puta sam govorila mužu da pusti sina da se ponovno vrati k nama živjeti, no on je dosljedan u svojoj odluci – zaključila je supruga osuđenog 56-godišnjaka.

FOTO ilustracija

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Mladi vratar Pitomače, Petar Tudić (20), ujedno je i vrlo uspješan kuglač

Petar: “Nakon nogometnih treninga uvijek bih trčao u kuglanu rušiti čunjeve, danas smo tata i ja suigrači”

IZRADNJA HALE NA PIŠKORNICI

Masivni betonski nosači dopremaju se na gradilište, promet na državnoj cesti mogao bi biti otežan

savjeti u vrtu

Svi ga uzimaju zdravo za gotovo, ali kad se jednom posadi, ovo vrlo isplativo povrće u vrtu ćete imati preko 10 godina