Nijemci ne praštaju, ipak će platiti kaznu zbog prebrze vožnje

Ivan (48) iz jednog prigorskog mjesta ipak će morati platiti kaznu zbog prometnog prekršaja koji je počinio u Njemačkoj. Odlučio je to hrvatski sud, onaj bjelovarski koji je upravo donio nepravomoćnu presudu.

Naime, kako se navodi u presudi, Savezna Republika Njemačka, Kotar Paderborn, Ured za cestovni promet 24. je kolovoza 2021. Ivanu odredio novčanu kaznu i trošak postupka od 123,50 eura. Naš je sud na njihov zahtjev odredio kako ne postoje razlozi za odbijanje priznanja i izvršenje odluke jer je dostavljena potvrda potpuna i ne sadrži bilo kakve nedostatke.

Iz potvrde proizlazi da je Prigorac Ivan, kao vozač teretnog vozila zagrebačkih registracija, 16. lipnja 2021. u 13,46 sati u mjestu Borchen-Dörenhagenu na Saveznoj cesti napravio prometni prekršaj.

-Vozio je brzinom od 88 kilometara na sat izvan naseljenog mjesta gdje je ograničenje brzine 60 kilometara na sat. Prekoračio je maksimalno dozvoljenu brzinu kretanja izvan naseljenog mjesta za 28 kilometara na sat. Prekršaj za koji je Ivan kažnjen pripada popisu kažnjivih djela za koja se odluke o novčanoj kazni priznaju bez provjere dvostruke kažnjivosti. Osim toga, novčana kazna kojom je kažnjen premašuje iznos od 70 eura u protuvrijednosti u kunama po tečaju na dan pravomoćnosti odluke o novčanoj kazni, a ispunjeni su i ostali uvjeti za priznanje i izvršenje odluke o novčanoj kazni – pojasnio je sud. Zbog toga je određeno da će se novčana kazna i troškovi postupka od 924,22 kuna naplatiti prisilno putem ovlaštene institucije u korist državnog proračuna Republike Hrvatske.

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

dječji doplatak

HZMO upravo objavio kome sve idući tjedan sjeda novac na račun

POSTAVIT ĆE KAMERE I UGRADITI LOKATORE

VIDEO Da se s njihova polja krade povrće već su navikli, ali da će se ovako nešto dogoditi nije im bilo ni na kraj pameti

terensko istraživanje u blizini plinske stanice molve istok

Greenpeace izmjerio povišene koncentracije opasnih plinova kod plinske stanice Molve Istok. INA to opovrgava