DRAGICA SOLIĆ IZ GOLE PREBOLJELA JE TRI RAKA

“Nisam dozvolila da me opake bolesti bace u depresiju jer sam borac u duši”

Dragica Solić (68) iz Gole pravi je primjer da i u najtežim životnim trenucima ne treba odustajati i da se uz veliku volju, želju i htijenje mogu pobijediti čak i najopakije bolesti. Prije dvije godine Dragici je dijagnosticiran rak dojke, a nakon operacije, kemoterapije i zračenja, otkrivena su joj i dva melanoma na koži koji su bili zloćudni, no ni to je nije obeshrabrilo i pa danas kaže da se osjeća kao da nikad nije bila bolesna.

– Preboljela sam tri raka, a iako ni u jednom slučaju nije bilo ugodno čuti da je u pitanju zloćudni tumor, ni u jednom trenutku nisam gubila vjeru da će biti sve dobro. Nisam dozvolila da me opake bolesti bace u depresiju jer sam borac u duši – ispričala nam je Dragica.

Za otkrivanje raka dojke najviše je sama zaslužna jer je samopregledom napipala kvržice i nakon pretraga, dijagnosticiran joj je karcinom.

– Ne kaže se uzalud da je kod zdravlja dojki od velike važnost samopregled i na vrijeme sam otkrila kvržice. Nakon operacije, brojnih kemoterapija i zračenja stanje je dobro. Ista situacija je i nakon što su mi odstranjeni melanomi – rekla je Dragica.

Bez obzira na dijagnoze opakih bolesti, dodala je, nije mijenjala svoju svakodnevicu. Nastojala je raditi sve ono što je i prije radila, od brige za rodno imanje do uzgoja kokoši i poslova u vrtu.

– Rak mi je dijagnosticiran praktično odmah nakon što sam otišla u mirovinu. Odlučila sam da ću se ponašati kao da nisam bolesna i to mi je itekako pomoglo, kao i činjenica da sam stalno nešto radila. Sreća je bila da nisam imala nikakve bolove pa mi je bilo puno lakše nego nekima koje uz ovakvu zloćudnu bolest još i to muči. Rad i bilo kakva aktivnost idealan su lijek protiv svake bolesti pa tako i protiv zloćudnih tumora. Svjesna sam da se bolest može vratiti u bilo kojem trenutku, ali živim kao da nikad nisam ni bila bolesna i to me drži vitalnom – zaključila je Dragica Solić.

FOTO: Nikola Wolf

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Jednu je osobu odvezla hitna pomoć

UPRAVO Škoda izletjela s ceste i prevrnula se na krov

Biciklisti su krenuli na put

FOTO Počela 6. Biciklijada Općine Peteranec

VIROVSKA PRKAČIJADA

FOTO Uživali u degustaciji jela za sportaše i bezalkoholnih koktela