RIJETKO VIĐENA DOMINACIJA

Nogić trostruka prvakinja, Podravki više od 15 medalja na Prvenstvu Hrvatske

Na odlične rezultate hrvača Podravke već smo navikli, no ono što su djevojke u subotu napravile u Slatini graniči s ludošću. Naime, na Prvenstvu Hrvatske za uzraste starijih djevojčica pa sve do seniorki, u konkurenciji 160 hrvačica iz 21 kluba, uzele su gotovo sve što su mogle. Okitile su se s 15-ak pojedinačnih medalja, tri ekipne, a na postolja su se penjale u svim uzrasnim kategorijama. Pa krenimo redom.

U uzrastu starijih djevojčica Petra Toth (39 kg) i Lara Blažeković (42 kg) postale su prvakinje Hrvatske, dok se Vida Ruđic (66 kg) morala zadovoljiti srebrom. S takvim rezultatima bile su ekipno prve. U uzrastu kadetkinja Podravka je dobila pet prvakinja Hrvatske te jednu viceprvakinju i jednu brončanu. Prvakinje su Lara Blažeković (43 kg), Jelena Mijatović (61 kg), Rajna Tot (65 kg), Vida Ruđic (69 kg) i Jana Ruđic (73 kg). Medalju srebrnog sjaja osvojila je Josipa Jušić (49 kg), a broncu Vita Gašparić. S ovim fenomenalnim učinkom kadetkinje su suvereno zauzele prvo ekipno mjesto.

U uzrastu juniorki osvojeno je zlato, srebro i bronca. Zlato je uzela standardna juniorska reprezentativka Lana Nogić (59 kg), Jelena Mijatović (62 kg) bila je druga, a Josipa Jušić (50 kg) treća. S ove tri medalje juniorke Podravke u ekipnom poretku zauzele su drugo mjesto. U uzrastu mlađih seniorki Lana Nogić je kao jedina podravkašica obranila prošlogodišnji naslov, no to nije sve. Lana je obranila i seniorski naslov u kategoriji do 59 kilograma te sveukupno uzela tri zlata po raznim kategorijama i uzrastima. Seniorsko zlato uzela je i Antonia Lončarić do 53 kilograma.

– Cure su hrvale skoro pa savršeno, što i pokazuju svi ovi odlični rezultati. Nastavljamo raditi i pripremati se za nove i veće turnire na kojima će se iskristalizirati kandidatkinje za nastup na kontinentalnim i svjetskim smotrama – poručili su iz kluba. Ponosni treneri na ovom Prvenstvu bili su Antonia i Ivan Lončarić.

gorica primila četiri komada

FOTO Napokon! Slaven pobijedio na Apašu nakon tri mjeseca, zabio i kadet Patrik Marić

U TIJEKU JE 20. OLIMPIJSKI FESTIVAL DJEČJIH VRTIĆA

VIDEO Ispunjena Bepova dvorana bodri više od 400 malih sportaša

napeto u veteranskim ligama

FOTO Jambra u Herešinu sprašio četiri komada, isto toliko i Nemčić za prvu pobjedu Miklinovca

dolazi neugodan protivnik

Radeljić: Imali smo žestok sastanak i neki se moraju zamisliti, jer je nedopustivo tako igrati