težak poraz za kraj jeseni

Nova blamaža u Osijeku, najavljivali tri boda pa se vratili s četiri komada u mreži

Puni optimizma otputovali su Farmaceuti na posljednje jesensko kolo u Osijek. Iako su na Opus areni na otvaranju sezone primili šest komada, ovaj put najavljivali su puni plijen ohrabreni velikom pobjedom u Rijeci. Osim toga, Osječani šest utakmica ne znaju za pobjedu tako da te najave nisu bile nerealne. Unatoč svemu tome, domaćini su, ipak, istrčali s ulogom favorita i na kraju je opravdali s visokih 4:1. Dva je zabio Lovrić, jednog Omerović i Mierez, dok je za Slaven precizan bio Šakota.

Što se tiče same utakmice, Zekić s jedne, odnosno Ferenčina s druge strane, imali su određenih problema sa sastavom tako da je na vratima Slavena bio Čović, a ulogu Agbekpornua preuzeo je Caimacov, koji je u sve boljoj formi. Obrana je bila ista kao u Rijeci, a upravo nakon njezine pogreške, točnije Božića, vidjeli smo prvu priliku na utakmici, koja je urodila pogotkom. Već spomenuti kapetan Slavena predao je u 17. minuti domaćinu jednu čistu loptu, Mierez je proigrao Lovrića, a ovaj se sjurio prema Čoviću i zabio uz bližu vratnicu. Poveli su tako Osječani doslovno iz ničega i najavili izlazak iz rezultatske krize.

Probudio se nakon toga Slaven i zagospodario terenom, a po običaju je vrlo raspoložen bio Hoxha, koji je probijao desnu stranu domaće obrane. Ipak, konkretnog udarca prema Malenici nije bilo, ali zato se mreža opet tresla na drugoj strani i to nakon nove pogreške obrane Slavena. Čović je rukom ‘utopio’ Caimacova, kojemu su Osječani na 30-ak metara od gola uzeli loptu i brzo proigrali Lovrića, a ovaj je prizemnim udarcem opet nadmudrio vratara Farmaceuta. Šteta, dvije ‘dječje’ pogreške slavenaša gurnule su domaćina prema punom plijenu.

S tim rezultatom otišlo se na odmor, a tek što je počeo drugi dio Osječani su trećim golom riješili pitanje pobjednika. Ovaj put strijelac je bio Omerović, koji je u 50. minuti bio najbrži na jednom odbijancu. Opet je akciju pokrenuo Mierez, Pušić je pucao s desetak metara, Čović obranio, ali lopta se odbila prema Omeroviću, koji ju je zakucao u mrežu.

Ubrzo nakon toga Ferenčina je posegnuo za zamjenama. Umjesto Libera i Štrkalja ušli su Šakota i Ortiz i to se pokazalo dobrom odlukom. Naime, nakon samo osam minuta provedenih u igri Šakota se upisao među strijelce, a pogodak je bio pravo malo remek djelo. Prvo je uzeo loptu Braliću pa je Duarteu fintom ‘polomio kičmu’ i poslao ga na zemlju, a onda je zabio kroz noge Malenici. Bilo je to u 66. minuti i vratio je tom majstorijom tračak nade svojoj momčadi.

Samo šest minuta kasnije mogao se Slaven skroz vratiti u utakmicu, no nedostajalo je malo sreće nakon što je Ortiz, nakon ubačaja Caimacova, glavom pogodio gredu. Da je to ušlo Osječanima bi, kako se to kaže, voda došla do ušiju, a ovako su utakmicu mirno priveli kraju, štoviše još su jednom preko raspoloženog Miereze zabili. Bio je to prekrasan udarac u 88. minuti, s kojim su Osječani upisali prvu pobjedu nakon gotovo dva mjeseca.

Slavenaši će tako prezimiti na osmoj poziciji, s bodom manje od Lokomotive i Varaždina, odnosno dva više od devete Istre. Rudeš je praktički već ispao. Igračima slijedi dvotjedna pauza, a s pripremama za drugi dio sezone počinju 3. siječnja. Prvenstvo se nastavlja zadnjeg vikenda u siječnju.

OSIJEK – SLAVEN BELUPO 4:1 (2:0)
OSIJEK: Malenica, Duarte, Bralić, Omerović (od 87. Živković), Gržan (od 82. Guedes), Nejasmić, Prekodravac (od 75. Mkrtchyan), Bukvić (od 87. Zebec), Pušić, Lovrić (od 75. Caktaš), Mierez. TRENER: Z. Zekić
SLAVEN BELUPO: Čović, Božić, Boras, Pllana (od 83. Hlevnjak), Štefulj, Lepinjica, Caimacov, Liber (od 58. Šakota), Mioč, Hoxha, Štrkalj (od 58. Ortiz). TRENER: R. Ferenčina
OSIJEK – Opus arena. GLEDATELJA oko 4000. SUCI: A. Čulina, Pajić, Bučar.
STRIJELCI: 1:0 Lovrić (17′), 2:0 Lovrić (32′), 3:0 Omerović (50′), 3:1 Šakota (66′), 4:1 Mierez (88′)
ŽUTI KARTONI: Prekodravac (Osijek), Šakota, Boras (Slaven Belupo)