predstavio se javnosti

Novi direktor Slavena Vedran Bači: Moj prvi cilj je više gledatelja na tribini, klub treba biti stabilan prvoligaš s pogledom prema Europi

Novi direktor Slaven Belupa Vedran Bači danas se predstavio javnosti. Podsjećamo, 44-godišnjeg Koprivničanca Uprava je jednoglasno izabrala početkom tjedna, a čovjek koji je u bogatoj karijeri prošao nekoliko menadžerskih pozicija u Belupu sada je po prvi govorio o ciljevima kluba u njegovom mandatu.

– Svi znamo što Slaven Belupo znači za ovaj kraj, svi znamo kakav je to klub, ali znamo kakva je i odgovornost direktora, koji odgovara i za sadašnjost, ali i za budućnost. To je veliki izazov, ali vjerujem da mogu dati puno i zato sam se javio na natječaj. Situacija na tablici nije me sprečavala u ovoj odluci, jer tu ima i puno pozitivnih stvari. Ekipa je dobra i uopće ne sumnjam da ćemo doći u poziciju koja nam i pripada, a to je sredina tablice – započeo je Bači.

Bači je domaći čovjek i njegov dolazak izazvao je mnogo pozitivnih reakcija u javnosti. Pozvao je navijače da dođu podržati ekipu u petak.

– Moram se zahvaliti svima koji su čestitali i dali podršku. Posebno mi je drago da je ona stigla s društvenih mreža, jer definitivno je moj prvi cilj privući još gledatelja na tribinu. Liga je kvalitetna, klub je kvalitetan, igra se dobar nogomet, svaka utakmica je bitna i nadam se da će nas ljudi podržati, a pozivam ih i ovim putem da dođu na tribinu već protiv Šibenika.

Osvrnuo se potom na infrastrukturu.

– Ovdje sam tek nekoliko dana, ali jasno je da moramo razmišljati i o dugoročnim stvarima, a to je, između ostalog, i infrastruktura. Cilj je da klub bude stabilan prvoligaš s pogledom prema Europi, da ima kvalitetnu Školu nogometa koja će izbacivati igrače za prvu ligu i za još veće stvari, a da bi cijela ta slika bila kompletna moramo raditi i na infrastrukturi. Tu se veže pitanje stadiona, koji nije loš, ali je dosta stari i to su stvari o kojima moramo razmišljati – ističe Bači.

Naravno, govorio je o prvoj ekipi.

– Pogled na ljestvicu trenutno nije dobar, a najveći problem je to što smo se prekasno ekipirali. Teško je raditi kada se mijenjaju stvari, period prilagodbe i uigravanja ekipe je dosta dugo kod nas trajao, ali vidjeli smo u prethodnim utakmicama da su se stvari posložile i da to već sad puno bolje izgleda. Mislim da smo te probleme ostavili za sobom. Vidim da imamo pozitivnu situaciju u svlačionici, dečki i treneri su optimistični i stabilni, rade kvalitetno, igra je isto tako kvalitetna i atraktivna, a na svemu tome temeljim optimizam – zaključio je novi direktor.

IZVOR NK Slaven Belupo

FOTO NK Slaven Belupo

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Natjecanje u Lokvama okupilo više od 70 streljača

Četvrto mjesto za streljače Centra na Wagner kupu

Već bio član Podravca

Podravac iz Virja doveo Nikolu Capeka

potpisao do ljeta 2027.

Slaven Belupo doveo pojačanje iz nizozemske Eredivisie