Zbog održavanja 57. Križevačkog velikog spravišča u Križevcima će od sutra vrijediti nova prometna pravila. Od 13 sati u četvrtak pa sve do ponedjeljka zatvorit će se uži centar grada. U navedenom razdoblju za promet se zatvaraju dio Trga J.J. Strossmayera, dio Trga A. Nemčića, Ulice I.Z. Dijankovečkog, dio Ulice bana J. Jelačića te javne ceste od raskrižja Svetokriške ulice s Ulicom M. Baltića, Trg bana Lackovića te Ulica bana J. Jelačića.
Također, s obzirom na novu regulaciju prometa za trajanja Spravišča će se tako omogućiti promet s Trga S.S. Kranjčevića kroz Sermageovu ulicu do Zvonimirove ulice pa do Frankopanske ulice i potom do Smičiklasove ulice.
Tradicionalna manifestacija počinje u petak, predstavom o pomirbi kalničkih šljivara i križevačkih purgera pod redateljskom palicom Adama Končića koja počinje u 21 sat. Pored predstave koja će oživjeti povijesne događaje u tijeku je priprema bogatog kulturnog i zabavnog programa među kojima su neizostavni dio koncerti. Što se tiče glazbenog dijela manifestacije, u petak nastupaju Goran Bare i Majke, a poslije njih Savršeni marginalci ex Hladno pivo. U subotu grupa Vigor, potom domaći pop sastav Kids from the Sky, a subotu će kraju privesti popularna trap grupa Buntai i Kuku$ koje su među svim generacijama poznate po pjesmi zaraznog refrena – Popstar i brojnim drugima. Ovogodišnju manifestaciju nastupom zatvaraju Sanja i Zec, koji će izvesti najveće hitove Novih Fosila.
Također, donesena je odluka o odobrenju privremenog produženja radnog vremena za vrijeme trajanja Spravišča. Tako u noći s petka i subote ugostiteljski objekti iz skupine restorani i barovi na području grada mogu raditi do 04 sata, a u nedjelju do 03 sata ujutro.
FOTO arhiva