Zaposlenica podravske općine si nezakonitim radnjama isplatila preko 130.000 eura

Odao ju je lažni potpis ravnateljice, načelnik odmah pozvao DORH

Policija je završila kriminalističko istraživanje protiv zaposlenice općine koja je, kako se sumnja, krivotvorenjem dokumenata i obmanom sebi uspjela isplatiti iznos veći od 130 tisuća eura javnog novca. Kako neslužbeno doznajemo, radi se o zaposlenici općine Sveti Đurđ.

– Policijski službenici Policijske uprave varaždinske, postupajući po zahtjevu Županijskog državnog odvjetništva u Varaždinu, dovršili su kriminalističko istraživanje nad 41-godišnjakinjom zbog sumnje da je počinila kaznena djela „Zlouporaba položaja i ovlasti“ te „Krivotvorenje isprave“ – naveli su u PU varaždinskoj.

Ona se, kako se sumnja, nezakonitim radnjama bavila čak pet godina. Ona je kao zaposlenica jedne jedinice lokalne samouprave iz Varaždinske županije, ovlaštena za obavljanje poslova vođenja proračunske, financijske i knjigovodstvene dokumentacije za jedan dječji vrtić, također s područja Varaždinske županije, u razdoblju od studenog 2020. godine do siječnja 2025. godine potpisivala virmanske naloge, neosnovano ispisane u svrhu isplate u svoju korist, neistinito ih prikazujući kao da ih je potpisala ravnateljica dječjeg vrtića te u već prethodno potpisane virmanske naloge od strane ravnateljice, iskorištavajući njezino povjerenje i količinu isprava koju je trebala potpisati, dala na potpis virmane u kojima je bez osnova upisala samu sebe kao primateljicu isplate pa je takve neistinite virmanske naloge dala na provedbu.

– Tom je prilikom s računa dječjeg vrtića neosnovano stekla novčani iznos od najmanje 134.410,58 eura u korist svojeg računa. Protiv 41-godišnjakinje slijedi podnošenje kaznene prijave nadležnom državnom odvjetništvu – rekli su u PU varaždinskoj. Kako doznajemo, zaposlenica, inače i mještanka Svetog Đurđa, je gotovo pet godina, i to od početka svojeg zaposlenja u općini, na mjesečnoj razini prikazivala nepostojeće troškove nabave u dječjem vrtiću. Radilo se o svakodnevnim nabavkama, primjerice prehrambenih i sanitarnih proizvoda. Tako je nagovorila ravnateljicu da potpiše bjanko virmane, kako bi se ubrzao proces, što je ova zbog povjerenja koje je zaposlenica imala od strane kolega u općini i vrtićima i pristala učiniti. Također je i falsificirala potpis ravnateljice. Upravo je jedan takav netko primijetio u banci. Tamo su i dokučili da se pojedine isplate realiziraju na privatan računa te su iz banke o nepravilnostima javili u općinu, a tamo su također obavili detaljnu provjeru svih isplata. Nakon toga, i kad je bilo vidljivo da se radi o nečem protuzakonitom, načelnik Josip Jany odmah je o tome obavijestio DORH.

FOTO arhiva

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Koprivnički Crveni križ nositelj je projekta za osam tisuća korisnika sa sjevera Hrvatske

Nabavlja se 80 tisuća paketa hrane i 20 tisuća paketa pomoći

Čini se da radovi traju beskonačno

Izvođači radova dali čvrsta jamstva da će aglomeracija Križevci biti gotova najkasnije do 20. prosinca

Mišljenje Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa

Željko Picig nikad nije ni smio istovremeno biti direktor javnog gradskog radija i privatnog medija