visok poraz

Osječani zamrznuli križevački Radnik na minus 33 u Kupu Krešimira Ćosića

Nakon što su osvojili županijski, a nakon toga i regionalni kup te se plasirali među 17 najboljih u Hrvatskoj, košarkaši križevačkog Radnika porazom u Osijeku oprostili su se od Kupa Krešimira Ćosića. Osječke Vrijednosnice, inače A1 ligaš, očekivano su slavile 88:55 i tako opravdale veliku ulogu favorita koju su imale u ovom dvoboju.

U kojem će smjeru utakmica otići moglo se vidjeti već nakon prve četvrtine, koju su domaćini dobili 25:11. Na odmor su Križevčani otišli s minusom od 21 koša, bilo je 54:33, a Osječanima su pripale sve četvrtine, s time da je Radnik bio koliko-toliko ravan protivnik tek u zadnjoj, kada su krenule brojne rotacije. Najraspoloženiji u redovima Radnika bio je 17-godišnji Juraj Brkić sa 16 koševa, a dva manje zabio je kapetan Ivan Svoboda.

Unatoč uvjerljivom porazu Križevčani nemaju razloga za nezadovoljstvo, rezultat koji su napravili i faza do koje su dogurali uspjeh su sam po sebi, a sad se mirno mogu okrenuti prvenstvenim obavezama, gdje su nakon tri kola na maksimalnom broju pobjeda.