Podravka nemilosrdna prema varaždinkama

Ovo dugo nismo vidjeli, Koka prvi put ‘zakokodakala’ tek u 20. minuti

Novu demonstraciju sile pokazale su rukometašice Podravke u 14. kolu 1. HRL. Ovaj put protiv varaždinske Koke, koja je u Koprivnici poražena 35:18.

Pritom treba naglasiti da su Varaždinke dobro i prošle, jer je Podravka u drugom poluvremenu smanjila tempo, što zbog brojnih rotacija, što zbog novog europskog ogleda koji se igra već u nedjelju.

U prvom poluvremenu bila je to pomalo neuobičajena utakmica, u kojoj je Podravka nemilosrdno gazila Koku. U prilog tome ide podatak da je Koka prvi gol, vjerovali ili ne, zabila tek u 20. minuti, pri vodstvu Podravke 12:0. Na poluvremenu je na semaforu pisalo 19:5.

U drugom dijelu tempo je bilo laganiji, priliku za igru dobile su sve igračice, a najraspoloženija bila je Nikolina Zadravec s osam golova iz isto toliko pokušaja.

U nedjelju od 16 sati Podravku čeka novi europski izazov u dalekoj Norveškoj. Dvoboj protiv Storhamara bit će ujedno i ogled za prvo mjesto u skupini, a trenutno Podravka ima bod više.