POVLAČENJE IZ PRODAJE

Pepco: “Ovaj je proizvod štetan za zdravlje, u njemu je opasna kemijska tvar”

Popularni trgovački lanac Pepco danas je objavio kako iz prodaje povlači jedan proizvod jer je u njemu štetna kemijska tvar. U pitanju su baloni koji svijetle u mraku (5 kom 12’’ Noć vještica, predmet br: 594281, EAN kod: 2200159428160), a razlog povlačenja je taj što proizvod ne ispunjava uvjete Regulacije od 20. listopada 2016. o zahtjevima za igračke, zbog prisutnosti opasne kemijske tvari u proizvodu u koncentraciji iznad dopuštene granice.

– Utvrđena je prekoračena razina migrirajućih nitrozamina, što predstavlja opasnost od štetnih učinaka na ljudsko zdravlje, vezano uz izloženost gore navedenoj tvari, te predstavlja opasnost na sigurnost i zdravlje korisnika. Obavijest se objavljuje prema postupku koji provodi Ured za zaštitu tržišnog natjecanja i zaštitu kupaca – navode iz Pepca.

Pepco iz prodaje povlači jedan proizvod i vraća kupcima novac

FOTO arhiva

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

U nekoliko dana 10 nesreća s bijegom!?

Sletio s ceste na ulazu u rotor, porušio prometne znakove i pobjegao. Očevid u tijeku

TEŠKO JE STRADAO

Yamahom se zaletio u vatrogasno vozilo

Koprivničanac Siniša Bosanac svoju je priču odlučio podijeliti s javnošću

“Rekao sam im da dolazim s nepokretnom majkom pred Centar i zovem medije. Rješenje o inkluzivnom dodatku stiglo je u 24 sata”