Karlovec krenuo s pojačanjima za novu sezonu, stigao i novi trener

Plan je dovesti još pet igrača i ponovno se potući za titulu

ŠNK Karlovec prošlu je sezonu završio na impresivnom 51 bodu, jednako kao i Podravac Kitro iz Ludbreških Sesveta, no zbog lošijeg međusobnog omjera ostao je bez titule i plasmana u viši rang. Sesvećani su tako slavili prvenstvo i ulazak u varaždinsku 2. ŽNL, dok je Karlovec ostao drugi, ali s jasnim ciljem da se već iduće sezone ponovno bori za vrh. Upravo s tom ambicijom, klub je predstavio novog trenera Roberta Tkaleca i niz pojačanja.

– Iduće sezone svakako ćemo se ponovno pokušati potući za titulu. Ove nam je izmakla baš zbog međusobnog omjera protiv Ludbreških Sesveta. Imali smo isti broj bodova, a gleda se međusobni omjer iz prva dva ogleda, treći se ne gleda. Tamo su oni bili bolji 4:3. U toj trećoj utakmici protiv njih bili smo dobri, imali igrača više zadnjih petnaestak minuta, a ipak na kraju primili gol za poraz 2:1. Od tog trenutka znali smo da ćemo i mi i oni vjerojatno dobiti posljednjih pet kola i da je praktički sve riješeno tim porazom – rekao je Tkalec, koji je trenersko iskustvo stjecao u Nogometnom centru Sveti Đurđ, a kao bivši igrač Karlovca dobro poznaje „zelenu“ svlačionicu. Nova sezona donijet će i pojačanu konkurenciju, jer u ligu ulaze dva kluba iz višeg ranga.

– Dolaze nam dva kluba iz ranga više, s njima će opet biti napeto igrati, dok mislim da ostatak lige možemo bez problema dobiti. Tu je naravno i Struga, naši susjedi, s kojima uvijek igramo dobre derbije. Što se same taktike tiče, težit ćemo posjedu, napadačkoj igri i uvijek pokušati dati sve od sebe i zabiti gol više – najavio je Tkalec svoj nogometni potpis. Karlovec je istovremeno krenuo ozbiljno slagati kadar. Nakon dvije sezone provedene u Strugi, vraća se 22‑godišnji Marko Janičar, koji je ondje upisao 38 nastupa i četiri pogotka. Novo lice je i 34‑godišnji Nikola Horvat, igrač s iskustvom najvišeg županijskog ranga koji je dosad nosio dres Poleta iz Tuhovca, Jalžabeta i Dinama 01 iz Vrbanovca. U klub se vraća i dugogodišnji kapetan Dario Skupnjak, 32‑godišnjak koji je, nakon jednogodišnje stanke, ponovno u zelenom dresu, a u karijeri je nastupao i za Ajax te Strugu. Uz njega se u Karlovec vraća i 26‑godišnji Dario Štabi, dolazeći upravo iz Podravca iz Ludbreških Sesveta, s kojim je osvojio ovogodišnje prvenstvo. U Sesvetama je prošle sezone odigrao 23 utakmice i postigao 13 pogodaka, a iza sebe ima iskustvo i u Zadrugaru Hrastovsko, Strugi, Poljancu te dva ranija mandata u Karlovcu.

– Što se kadra tiče, doveli smo igrače koje jesmo do sad, još je u planu nekih pet novih. Dvojica su napustila klub, s nekima smo još u pregovorima hoće li ostati ili neće, ali vjerujem da ćemo s novopridošlim igračima i još potencijalnim pojačanjima opet biti konkurentni u ligi – poručio je Tkalec, naglasivši da je cilj zadržati okosnicu momčadi i oko nje nadograditi momčad koja može izdržati borbu za naslov do samog kraja. Na kraju je iskoristio priliku da pozove navijače i sve ljubitelje nogometa na tradicionalni Noćni turnir u Karlovcu.

– Pozivam sve zainteresirane na novo izdanje Noćnog turnira u Karlovcu, koji kreće ove srijede i trajat će sve do nedjelje – zaključio je novi trener Karlovca, uvjeren da će klub nakon tijesno izgubljene titule u novu sezonu ući još jači.

FOTO arhiva

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

nemojte ga koristiti

Provjerite jeste li kupili ovaj proizvod, poznati trgovački lanac vraća kupcima novac

DEFICITARNA POZICIJA

Slaven Belupo pronašao lijevog beka? Stiže iz kluba za koji je nekoć igrao legendarni Rivaldo

STJEPAN PUCAK SVAKI TJEDAN POSJEĆUJE GROB POKOJNE SUPRUGE

VIDEO Neizostavni ritual najstarijeg mještanina u selu nikoga ne ostavlja ravnodušnim: “Meni će moja Barbara zauvijek biti sve na svijetu”