Podravka nakon četiri godine osvojila Bepov turnir

Odigran je je 17. po redu Memorijalni turnir Josip Samaržija Bepo koji se već tradicionalno održava u Školsko-sportskoj dvorani Josip Samaržija Bepo. Ovogodišnje izdanje bilo je jedno od jačih u posljednjih nekoliko godina, a osim domaćina Podravke Vegete, u Koprivnici su bili RK Budućnost BEMAX iz Crne Gore te RK Krim Mercator iz Slovenije.

Turnir su još u petak u večernjem terminu otvorile rukometašice Podravke Vegete i Budućnosti BEMAX, a koprivničke rukometašice slavile su 30:25. Pod trenerom Ivicom Obrvanom, rukometašice Podravke Vegete izgledale su odlično i cijeli susret održavale prednost od nekoliko pogodaka. U jednom trenutku drugog poluvremena vodile su čak devet razlike (27:19). U redovima Podravke najefikasnija je bila pivotkinja Sara Šenvald sa šest pogodaka, a istaknule su se i Šimara te Barišić s po pet pogodaka.

Subotnji program turnira ponudio je odličnu utakmica između Budućnosti BEMAX-a i Krima Mercatora, koja je završila neriješenim ishodom (29:29). Slovenski Krim vodio je gotovo čitavi susret i s po nekoliko pogodaka razlike, ali u samom finišu Crnogorke su uspjele izjednačiti i otkinuti pobjedu Krimu. U nedjeljnom finalu sastale su se igračice Podravke Vegete i Krima Mercatora. Sjajna utakmica za gledatelje ponudila je puno rezultatskih promjena, a na predah su sretnije otišle Slovenke, koje su vodile 14:13. Drugo poluvrijeme bilo je više opreznije kod obje strane, Podravka je zabila 11 pogodaka, a Krim jedan manje pa je tako utakmica završila s konačnih 24:24. S obzirom na to da je Podravka pobijedila Budućnost i remizirala s Krimom, skupila je najviše bodova i nakon četiri godine osvojila 17. po redu Bepov Memorijal.

– Čestitam cijeloj ekipi na osvajanju 17. Memorijalnog turnira Josip Samaržija-Bepo. Bila je teška utakmica, borile smo se od početka i nismo odustajale iako smo gubile par golova razlike u prvom poluvremenu. Brzo smo se digle i skupile glave te nastavile dalje te je ovo rezultat toga- rekla je Andrea Šimara.

AKTIVAN VIKEND TRKAČA IZ ĐURĐEVCA

FOTO Mirko Antoljak istrčao ultramaraton Zagreb – Vukovar, Senzel i Antolaš do postolja u Kalinovcu