Podravka u Koprivnici bolja od Lokomotive, no naslov je bliži Zagrebu

Da Podravka nije kojim “slučajem” izgubila utakmicu kod kuće od Dugog Sela bio bi ovo derbi vrijedan prvenstva Hrvatske. No, Lokomotiva i s eventualnim porazom ima dva boda prednosti i susret s Podravkom u Koprivnici nije jedan od onih u kojim vam “gori pod petama”.

Očekivano, ovaj je derbi privukao veći broj gledatelja u dvoranu J. S. Bepo u Koprivnicu. Podravkašice su, možda je prejeftino reći – igrale za prestiž, no pobijediti Lokomotivu uvijek je bilo pitanje časti. Ovo je bilo 22. kolo, a do kraja su ostala još četiri, s vrlo malim izgledima za kiks Lokosica.

Lokosice su krenule ozbiljno, vodile su na početku 1:2, pa 3:4, no Podravka je uspješno pratila i brzim golovima u 11. minuti (Vuković) došla u vodstvo 5:4. Nažalost u bloku je otišlo izgleda koljeno Guskić i morala je napustiti teren. Šenvald je potom povisila na 6:4 nakon kontre. Barišić je kod 7:5 propustila realizirat sedmerac, slijedi kazna i na pola prvog dijela je 7:6. Ipak u 21.

Podravka odlazi na plus tri (10:7). Šest minuta prije kraja time out za Podravku nakon smanjenja rezultata na 10:9. Na kraju poluvremena 11:11.

Barišić je otvorila nastavak šutom za 12:11, a Stelmakh povisila na 13:11. Podravka preko Turk opet ima plus tri u 37. minuti, zatim Tucaković brani prisilni šut Petike, Ivančok s druge strane zicer Stelmakh. Gol i brza kontra Lokomotive i u 40. minuti je 15:14 pa izjednačenje i novi time out trenera Pranjića.

Dora Kalaus i Barišić vraćaju na plus dva, 17:15. Barišić opet ne pogađa sedmerac, a Lokomotiva s igračicom manje izjednačuje na 18:18. Gol za gol a onda serija grešaka Lokomotive i Šimara pogađa za 22:19. Do kraja je još osam minuta. Četiri minute do kraja Tucaković brani sedmerac, a u 59. sedmerac ne pogađa Larissa Kalaus, 23:21. Na kraju 24:21, željenih tri razlike pa će Lokomotiva morati do kraja sezone igrati maksimalno.

U sljedećem kolu Podravka igra kod ŽARK-a u Splitu, dok Lokomotiva odlazi na gostovanje u Umag.