UWW turnir "Wrestling Festival"

Podravkaši medaljama obilježili Svjetski tjedan hrvanja

Hrvački klub Podravka ovaj je tjedan započeo obilježavanje Svjetskog tjedna hrvanja nizom aktivnosti u sklopu međunarodnog edukacijskog i natjecateljskog programa koji organizira svjetska hrvačka federacija (UWW).

Tjedan je otvoren stručnim usavršavanjem trenera na trećoj razini tehničkog UWW seminara, fokusiranog na periodizaciju i metode vođenja treninga. Sudjelovali su treneri HK Podravke Stefan Ostoić te Antonia i Ivan Lončarić, a predavač je bio proslavljeni hrvatski olimpijac i UWW edukator Nenad Žugaj.

U sklopu edukacije održan je i sudački seminar prve razine, na kojem su sudjelovali Alen Nogić i novi licencirani sudac Filip Verčević. Osnove pravila i sudačkih procedura prenosila im je UWW sutkinja Edit Dozsa.

Vrhunac tjedna bio je međunarodni UWW turnir “Wrestling Festival” održan u Vrsaru, gdje su članovi Podravke branili boje reprezentacije. Na turniru su nastupili Petra Toth (U15, do 50 kg), David Šemovčan (U15, do 44 kg), Lara Blažeković (U17, do 46 kg) i Vida Ruđić (U17, do 69 kg). Svi su se vratili s medaljama, Petra i Lara sa srebrnima, a Vida i David s brončanim odličjima.

Za mlade hrvače nakon uspješnog nastupa slijedi kratki odmor, a zatim ulaze u novi mikrociklus priprema s reprezentacijom.

FOTO: HK Podravka

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

NOĆ KOŠARKE

VIDEO Okupili se vrhunski košarkaši, Borik po jubilarni deseti put osvojio titulu pobjednika

Patuljan iz Pustakovca slavio

Ulovili 123 šarana teških 770 kilograma

Plivači Šoderice osvojili tri medalje

Marić i Patrčević Lončarić zlatni, Treščec srebrni na otvorenju Kupa Hrvatske