PRVA HRVATSKA LIGA

Podravkašice s lakoćom pobijedile Sinjanke, sad ih čeka pravi ispit protiv Dankinja

Rukometašice Podravka Vegete svoju veliku dominaciju u Prvoj hrvatskoj ligi potvrdile su i u šestom kolu u kojem su očekivano upisale visoku pobjedu 41:23 protiv Sinja. I prije početka utakmice bilo je jasno da su Sinjanke lak ispit za ekipu Ivice Obrvana i da će to za Podravku biti još jedna trening utakmica koju će dobiti s velikom razlikom.

Po prvi put u ovoj sezoni „starter” je bila Tina Barišić koja polako lovi željenu formu kako bi se i na nju moglo računati i u europskim utakmicama. U prvih šest minuta podravkašice su napravile seriju 5:0 i najavile Sinjankama da neće imati previše milosti prema njima. I nakon odličnog uvoda prednost Podravke nastavila je rasti i do odlaska na predah iznosila je 11 golova i to ponajprije zahvaljujući Katji Vuković koja je bila najraspoloženija u napadu.

I u drugom poluvremenu Podravka je dominirala parketom i u 40. minuti je podebljala prednost na 15 golova. Tih plus 15 malo je ohladilo podravkašice koje su drugu polovicu nastavka odigrale s pola gasa, a i to je bilo dovoljno da se susret zaključi s visokih 18.

Za Podravka Vegetu su igrale i golove postigle: Nikolina Kragulj 2, Katja Vuković 8, Katarina Pandža 1, Elena Popović, Klara Birtić 1, Kala Kosovac 4, Terezija Ćurić 3, Matea Pletikosić 1, Mia Brkić 5, Ana Crnjak, Sara Šenvald 1, Hannah Vuljak 3, Tina Barišić 6, Andrea Šimara 4, Ana Pandža 2 i Lucija Bešen.

Podravka Vegetu sad čeka pravi ispit i to u subotu od 16 sati u Bepovoj dvorani gdje će u šestom kolu Lige prvakinja ugostiti danski Nykøbing. To je prvi europski susret u ovoj sezoni u kojem je ekipa Ivice Obrvana u ulozi favoritkinja, a s obzirom na igre koje podravskašice pokazuju u Europi s pravom se možemo nadati i drugoj pobjedi koja bi uvelike pobudila nadu da se može proći skupina, što bi bio itekako veliki uspjeh Obrvana i djevojaka. Ono što podravkašice zaslužuju nakon velike pobjede u Rumunjskoj je puna dvorana pa se nadamo da neće izostati velika podrška s tribine.

FOTO RK Podravka Vegeta/Luka Maruševec

U FINALU SVLADALI VIROVITICU

Juniori Pitomače osvojili Županijski nogometni kup

Fizioterapeut bez kojeg klub ne bi bio isti

Bojan Savić nakon 31 godine oprostio se od podravkašica

PROMJENE U GLOGOVCU

Čiković nakon poraza u Starigradu dao ostavku, novi trener Rudara je Vlado Dragosavljević