U Koprivnicu dolazi iz Rumunjske

Poljska reprezentativka Aleksandra Olek nova je igračica Podravke

Rukometni klub Podravka Vegeta doveo je novo pojačanje za drugi dio sezone. U Koprivnicu je jučer stigla Aleksandra Olek, 25-godišnja poljska reprezentativka koja igra na poziciji kružne napadačice.

Olek u redove najtrofejnijeg hrvatskog ženskog kluba dolazi iz rumunjskog HC Dunărea Brăila, a iza sebe ima iskustvo igranja na visokoj klupskoj i reprezentativnoj razini, uključujući nastupe u europskim natjecanjima. Tijekom dosadašnje karijere nosila je i dresove poljskih klubova MKS Lublin i KPR Gminy Kobierzyce. Nova igračica Podravke istaknula je kako u Koprivnicu dolazi s jasnim ciljevima.

– Ovdje sam kako bih pomogla ekipi u osvajanju Prvenstva Hrvatske i Kupa, a velika motivacija mi je i nastup u Ligi prvakinja. Dio sadašnjih suigračica poznajem iz reprezentativnih utakmica i veselim se što sam postala dio ove ekipe – poručila je Olek po dolasku. Dodala je kako joj iskustvo igranja u inozemstvu olakšava prilagodbu novoj sredini, kao i činjenica da Podravka ima visoke ambicije, koje se poklapaju s njezinima. Istaknula je i spremnost dati maksimalan doprinos na obje strane terena, u napadu i obrani.

Aleksandra Olek već je kao mlada igračica s Lublinom nastupala u Ligi prvakinja, a sada će u Koprivnici dobiti novu priliku za igranje u elitnom europskom klupskom natjecanju, ovaj put s važnijom ulogom u momčadi. Paralelno s klupskim obvezama, ostaje standardna članica poljske reprezentacije, s kojom je nedavno osvojila Croatia Cup.

FOTO RK Podravka

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Europsko prvenstvo do 23 godine

Veronika Vilk izborila finale Europskog prvenstva

Nakon gotovo četiri mjeseca čekanja, vraća se županijski nogomet

Jesenski lideri, Bratstvo, Sloga i Bregi ovog vikenda kreću u obranu vrha

Sanacija travnjaka u Miklinovcu uskoro kreće, Rus:

“Teren je u lošem stanju, ali nemam nikakva saznanja o suspenziji. Vjerujem da će za subotu biti spreman”