slaven neuvjerljiv

Potop Farmaceuta na Maksimiru, Dinamo zabio četiri komada

U utakmici 29. kola Suspersport HNL-a Zekićeva je momčad gostovala na Maksimiru i snage odmjerila protiv trupa Igora Bišćana koje čvrsto drže prvo mjesto na tablici, a svakako treba pohvaliti obje ekipe koje su zajedno sudjelovale u organizaciji prvog odlaska na gostovanje Podravskih štuka, mlade navijačke skupine koja je otišla u Zagreb bodriti Farmaceute u nastavku vrlo guste borbe za Europu. Ispred stadiona dočekao ih je Bruno Petković i poželio im dobrodošlicu, a kako su i najavili, došlo ih je točno 53.

Prije no što je utakmica počela, održana je minuta šutnje za tragično preminulog nogometaša Samobora, 15-godišnjeg Martina Filipčića.

Što se tiče sastava, Zekić se našao o problemima obzirom da na raspolaganju nije imao Crnca i Boseca, a u prošloj se utakmici ozlijedio Tepšić dok ozljedu vuče i Mateo Kocijan.

Prvo poluvrijeme utakmice obilježio je konstantan pritisak Dinama koji je neprestano pleo mrežu oko kaznenog prostora gostiju i tražio šansu za gurnuti loptu iza Čovićevih leđa. U 3. minuti igre domaćini su zaprijetili oštrim ubačajem Ristovskog u šesnaesterac, međutim Drmić ne uspijeva doći do lopte. Par minuta kasnije tresla se greda nakon opasnog udarca Mišića, zatim se odbija Baturini čiji neugodan udarac sjajno brani vratar Slaven Belupa. Kanonada modrih se nastavila te u 14. neugodno puca Špikić, no ponovno je spreman Čović koji samo minutu kasnije ponovno spašava svoju ekipu novom obranom Perkovićevog šuta glavom.

Dinamo je došao do prednosti nakon gola Drmića kojeg je fino u 27. uposlio Ristovski odnosno Špikić. Nažalost, Čoviću se lopta nesretno provukla kroz noge i ušla u mrežu. Domaćini su vodstvo podigli na 2-0 u 33. minuti, a ovog je puta precizan bio Darijo Špikić kojem je odličnu loptu poslao Perković.

Prva prava prijetnja Slavena uslijedila je u 41. minuti. S ruba šesnaesterca vrlo opasno je opalio Hoxha, ali Livaković je bio spreman i dobro to obranio nakon čega je Dinamo sve do kraja poluvremena nastavio svoju dominaciju terenom pa je tako Luka Ivanušec nakon sjajne akcije postigao pogodak za povećanje vodstva i domaćini su na poluvrijeme otišli s visokih 3-0.

Dvije izmjene na poluvremenu napravio je Zoran Zekić kako bi osvježio ekipu te izvadio Jambora i Christopoulusa koje su zamijenili Martinaga i Manaj. Nešto mirniji nastavak susreta uzburkao je udarac Baturine u 55. minuti koji je Čović skrenuo u stativu. Josip Šutalo skočio je u 62. minuti visoko iznad obrane gostiju na loptu koju šalje Baturina, ona pogađa stativu i od Čovića se odbija u gol te se vodstvo Dinama povećava na 4-0. Iako je tempo utakmice vidno pao, šansu za povećati rezultat imao je u 80. Špikić kojeg je Mišić odlično proigrao no lopta odlazi sastrane.

Neuvjerljiva partija Slaven Belupa u Zagrebu završava visokim porazom od 4:0, a u 30. kolu na Apaš dolazi Osijek koji prolazi kroz period loših rezultata obzirom da pobjedu nisu ostvarili još od prvog mjeseca.