NEISPRAVNOST AMBALAŽE

Povlači se fiziološka otopina za rehidraciju zbog curenja

Fiziološka otopina povlači se zbog tehničke neispravnosti ambalaže izvijestila je u ponedjeljak Agencija za lijekove i medicinske proizvode (HALMED)

Hrvatski zavod za transfuzijsku medicinu (HZTM), nositelj odobrenja za stavljanje u promet lijeka Natrijev klorid HZTM 9 mg/ml (0,9%) otopina za infuziju, 500 ml, PELD boca, obavijestio je Agenciju za lijekove i medicinske proizvode (HALMED) o povlačenju serija 130523 i 220523 navedenog lijeka zbog neispravnosti u kakvoći te preventivnom povlačenju serija 110523, 120523, 140523, 150523, 160523, 170523, 180523, 190523, 200523, 210523 i 230523 istog lijeka s tržišta Republike Hrvatske.

Povlačenje se provodi zbog mogućeg istjecanja otopine na spoju zaštitne kapice za PELD bocu i iz same PELD boce nakon aplikacije probodne igle seta za aferezu.

U prometu u RH dostupna su druga pakiranja predmetnog lijeka koja nisu zahvaćena navedenom neispravnošću, kao i drugi lijekovi s ovom djelatnom tvari iste jačine, stoga povlačenje predmetnih serija lijeka ne ugrožava redovitu opskrbu tržišta.

FOTO ilustracija

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

DJEVOJČICA KOJA JE UJEDINILA CIJELU HRVATSKU

Malena Anđelina putuje na važan pregled u Boston! Grad i Crveni križ osigurali obitelji smještaj i avionske karte

IVAN CIGANEK DIO JE ISTRAŽIVAČKOG TIMA NA KAROLINSKA INSTITUTU

Mladi Koprivničanac radi na razvoju novih terapija za rak i druge bolesti u jednoj od vodećih medicinskih istraživačkih institucija u svijetu

život s epilepsijom

VIDEO Prvi napad imao je s 14 mjeseci, znalo ih je biti i po 100 dnevno, ali nakon operacije, sve ide na bolje