Čović po ocjenama najbolji vratar lige

Pred nama su tri, možda i najvažnije utakmice sezone

Ovaj tekst je objavljen u tiskanom izdanju Podravskog lista

Čvrsta obrana, taktički vrlo organizirani, protivnicima ne daju mnogo prilika za postizanje golova. To je u, zaista kratkim crtama rezime igara Slaven Belupa od kasne jeseni pa do danas. Svoj obol u tome zasigurno daje prvi čuvar mreže Farmaceuta Ivan Čović koji je i po ocjenama priznatog sportskog portala sofascore.com (7.11) prvi vratar lige!

-Kako ne bih bio zadovoljan, međutim prije svega razmišljam o rezultatima momčadi i ne bih rekao da je igra loša koliko u nekim trenutcima stvarno nismo imali sreću – kazao nam je Čović koji je svojim obranama, podsjetimo, možda i najzaslužniji što je Slaven u Rijeci na posljednjem gostovanju uzeo tri boda.

-Svakako da vratarima pomaže kad ispred sebe imaju organiziranu i čvrstu obranu i vezni red, a to imamo. Tako da zasluge ne mogu pripisati sebi nego čitavoj momčadi. Protivnici nam stvarno stvaraju malo prilika, dobivamo malo golova… – ističe Čović koji navodi kako ima dosta prostora za napredak i u napadačkom smislu, gdje je, činjenica je – malo „zaštekalo“.

Ivan Čović

-Puno pričamo međusobno i s trenerom, razmišljamo, prilikom druženja, na treninzima, u svlačionici. Smatram da ima mjesta za poboljšanje. Gledajte, lako je upasti u takozvanu „crnu rupu“, no iz nje nije tako lako izaći – dodaje vratar Farmaceuta koji smatra da su pred klubom tri vrlo važne domaće utakmice.

Prva od njih je već u petak u 18 sati na koprivničkom Apašu. Dolazi Istra. Tjedan dana kasnije, opet na Apašu derbi Sjevera, jer stiže Varaždin.

-Je, to je prilika da napravimo pomak. No, ne treba podcijeniti Istru, koja je nedavno „primirila“ jedan Dinamo i uzela im sva tri boda! Kvalitetni su i vrlo dobro znaju kazniti svaku tvoju grešku – ističe Ivan Čović.

Pred Slavenom je, dodajmo, možda i najbitnija utakmica sezone, polufinale Kupa protiv Hajduka, također na Apašu 12. travnja.

-Jako velika utakmica za klub i prilika za veliku stvar. Mi, stvarno nemamo što izgubiti, igramo kod kuće, očekujemo pune tribine i pravu atmosferu.

Čović nije bio u Osijeku pa nije imao priliku posjetiti stadion Opus arenu na Pampasu, no ono što je vidio na fotografijama ga je oduševilo. -Daj Bože da uskoro novi stadion dobije i Koprivnica, ma svaki prvoligaš jer to bi dodatno podiglo kvalitetu lige, vjerujem privuklo više gledatelja. Cijela liga bi dobila neku novu dimenziju – dodaje Čović.

FARMACEUTI SU U REPREZENTATIVNOJ PAUZI ODIGRALI TRI PRIJATELJSKE UTAKMICE

Raspucani Arb Manaj „okrenuo“ Olimpiju, Perošević i Bašić završili

Nogometaši Slaven Belupa u reprezentativnoj stanci odigrali su tri prijateljske utakmice. Posljednja je bila u subotu u Osijeku. Uveličali su 100 godina Olimpije, kluba iz mladosti trenera Zorana Zekića. Farmaceuti su pobijedili 1:4. Olimpija je povela u 8. minuti preko Bungića koji je pogodio s 18 metara, a rezultat je do kraja poluvremena s dva gola „okrenuo“ Manaj.

Olimpija je lijepo ugostila svog bivšeg igrača Zekića

U nastavku za Slaven zabijali su Perošević u 60. i Bašić u 88. minuti. Slaven je u utakmici dao priliku i talentiranim kadetima Anti Mariću i Andri Sokaču.

Sredinom prošlog tjedna Slaven Belupo bio je u Dunjkovcu kod Međimurca i upisao identičnu pobjedu od 1:4. Boras je prvo zabio nakon kornera u 3. minuti i Hoxha iz slobodnog udarca u 29. Međimurci u 31. smanjuju iz kaznenog udarca koji je realizirao bivši Slavenaš Bojan Vručina. Za 1:3 u 37. minuti lijepim je udarcem s 20 metara pogodio Krstanović. U nastavku susreta za Slaven zabija Vlašić u 87. minuti susreta, glavom nakon centaršuta Mioča. Početkom tjedna Farmaceuti su boravili u Pitomači gdje su odigrali humanitarni prijateljski susret s istoimenim domaćinom.

Cilj je bio prikupiti što više sredstava za šestogodišnjeg Mateja Mioljevića koji boluje od leukemije. Ukupno je skupljeno nešto više od 3200 eura. Utakmica je završila 2:2, a golove za domaćina postigli su Babić u 13. minuti iz kaznenog udarca te Plavšić u 29. Za Slaven Belupo golove su dali Perošević i Crnac u 50., odnosno 67. minuti. Iako humanitarna utakmica, na terenu se „nisu štedjeli“ pa valja istaknuti da je Slaven čak 80. minuta igrao s igračem manje. Crveni karton zaradio je Mioč.

praznik nogometa u podravini

Hajduk u Koprivnici nije poražen tri godine, Radeljić najavio iznenađenja i rušenje ‘Bilih’

NEKIMA IZBORNA, NEKIMA SPORTSKA SRIJEDA

FOTO Cvetkovčani ‘na mišiće’ kroz močilski pakao, iznenađenje u Kalinovcu

2. HRL SJEVER

FOTO Linice u zadnjoj domaćoj utakmici pobijedile Zrinski i skočile na drugo mjesto

IVAN RADELJIĆ, NOVI TRENER SLAVEN BELUPA, O PLANOVIMA, IGRAČIMA, BUDUĆNOSTI...

Želim da Koprivnica, baš kao u moje vrijeme, opet bude neosvojiva utvrda

Podijeljene plakete najistaknutijim pojedincima i kolektivima u Đurđevcu

Viktorija Šestak i Anatoliy Snozyk najbolji sportaši, ribolovke i mladi nogometaši klubovi

totalna dominacija

“Kanta” se vraća kući! Podravka mjesec dana prije kraja sezone potvrdila naslov prvakinja