Tužna vijest

Preminuo Pitomačanin Ivan Sondi. Najcitiraniji hrvatski geoznanstvenik

Hrvatski geolog i akademik Ivan Sondi preminuo je danas u Zagrebu u 59. godini života, izvijestila je Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti istaknuvši kako je Sondi dao velik doprinos svjetskoj znanosti te je bio najcitiraniji hrvatski geoznanstvenik, piše Index.

Sondi se rodio 1965. u Pitomači. Diplomirao je 1990. geologiju na Rudarsko-geološko-naftnome fakultetu te magistrirao 1993. oceanologiju i doktorirao 1995. geologiju na Prirodoslovno matematičkom fakultetu u Zagrebu.

Za svoj istraživački rad dobio je brojne nagrade od kojih se prema važnosti ističu: 2008. Godišnja nagrada HAZU-a, 2018. Nagrada Andrija Mohorovičić, 2019. Nagrada Ivan Filipović, 2010. Godišnja nagrada Instituta Ruđer Bošković, prenosi icv.

Počivao u miru.

FOTO icv.hr

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Koprivnica ima samo četiri dana do okršaja s Lokomotivo, predsjednik Zalar:

Ovo je nečuveno, u šoku smo, neke igrače moramo praktički “skidati” s aviona

RAZORAN POŽAR U NOVOM GLOGU NAPRAVIO NEZAMISLIVU ŠTETU

VIDEO Željkovo srce puca od tuge, 40 godina rada, alat i strojevi vrijedni 250.000 eura nestali u dimu: “Držite ovaj predmet podalje od svega…”

Saznali raspored prvenstva

Slaven sezonu otvara gostovanjem kod Dinama, prvi na “Apaš” stiže Varaždin