TIHOMIR KOŠĆAK UZ BOK SVJETSKIM FLORISTIMA

“Prvi put se ovako velika stvar desila u Hrvatskoj, kao samoukom cvjećaru bila mi je izuzetna čast predstaviti sebe, svoj posao i grad“

Tihomir Košćak, koprivnički florist, sudjelovao je na prestižnoj manifestaciji Floral week Opatija uz bok renomiranim međunarodnim cvjetnim dizajnerima. Izvanredni cvjećari Hrvatske i studenti Međunarodne škole za cvjetni dizajn Hrvatske te majstori cvjetnog dizajna Vincenzo Antonuccio, Frederic Dupre, Giuseppe Contartese, inače laureati brojnih europskih i svjetskih cvjetnih natjecanja, izrađivali su atraktivne cvjetne dekoracije i prezentirali svjetske trendove u cvjetnom dizajnu. Održali su i stručne radionice za floriste, a upriličena je bila revija cvjetnih odjevnih kreacija na temu djela vrhunskih slikara iz perioda nadrealizma, poput Joana Miróa, Salvatora Dalija, Renéa Magrittea čija je umjetnička direktorica bila Marilena Calbini. U društvu svjetskih florista Tihomir se našao zahvaljujući pozivu koji je stigao od organizatorice, njegove kolegice Christine Cianci.

– Pozvala me da radim demonstraciju rada na temu nadrealizma, što je ujedno i bila tema cijelog Floral weeka. Kolegica iz Vinkovaca i ja jedini smo hrvatski dizajneri cvijeća koji su stali uz bok dvojici Talijana Vincenzu Antonucciou i Giuseppeu Contarteseu i Francuzu Fredericu Dupreu i uz još šest kolega koji polaze školu dizajna kod Vincenza radili smo demonstraciju radova. Prvi put se ovako velika stvar desila u Hrvatskoj i kao samoukom cvjećaru iz Koprivnice bila mi je izuzetna čast predstaviti sebe, svoj posao i grad – istaknuo je Tihomir. Dodao je da je ovo za njegovu struku bio povijesni trenutak.

– Razmišljao sam mogu li ja to i je li moje znanje ovog posla na razini velikih majstora koji žive ovakvu umjetnost. Trema i nesigurnost nestali su čim smo stali na pozornicu jer uz brojne uzvanike i podršku kolega sve se činilo mogućim. Iza mene je još jedno veliko i predivno iskustvo i ponovio bih opet sve. Velika je stvar biti prepoznat od struke i to na ovako visokoj razini. Pokazao sam da znam i mogu i da je samo nebo granica. Hvala Udruženju obrtnika Koprivnica na podršci i kolegici Heleni na pomoći – zaključio je Tihomir.

FOTO privatna arhiva

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

KOPRIVNICA JE POSTALA ŽIVOPISNA RENESANSNA KULISA

VIDEO Na stolovima jela stara stoljećima, u drvenim čašama pivo od koprive, a šampone mijenjaju prirodni eliksiri

Trener Panonije Damir Perić uoči početka 1. ŽNL

“Starigrad je favorit, ali mi se tamo sigurno ne idemo braniti”

Uvedena privremena zabrana zbog niskog vodostaja

Velika količina ribe u jezeru je ugrožena, od danas se ne smije loviti