košarka, 2. ml sjever

Radnik do čudesnog preokreta bez ijedne trice, Virovcima derbi, slavili Picoki, ne i Koprivnica

Košarkaši križevačkog Radnika ostali su stopostotni i nakon osmog odigranog kola u 2. ML Sjever. Ipak, ovaj put opasno su „visjeli“ i u zadnjim minutama utakmice okrenuli odlično Međimurje. Rezultat je bio 74:71, s time da je svaka momčad dobila po dvije četvrtine. Križevčani su vrlo dobro krenuli i nakon 10 minuta imali plus šest, a onda su u drugoj nestali i na odmor otišli s minusom od sedam koševa.

Loša igra nastavila se i u trećoj četvrtini tako da su Čakovčani u jednom trenutku imali i 14 koševa prednosti, a onda je križevački stroj proradio i u zadnjih 10 minuta samljeo protivnike. Tu zadnju četvrtinu Radnik je dobio s 15 koševa razlike, a pomalo nevjerojatno zvuči da su do velikog preokreta došli bez ijedne ubačene trice kroz svih 40 minuta. To se, uistinu, rijetko viđa. Kapetan Svoboda bio je najraspoloženiji s 19 koševa, Brkić i Garvanović ubacili su 12, a Šašek dva manje.

Derbi kola igrao se u Virju, gdje su aktualni prvaci ugostili odlični Vedi iz Bjelovara. Uoči utakmice i jedni i drugi bili su na omjeru 6-1, a sad poraz više imaju Bjelovarčani, koje je Podravac nadigrao s prilično visokih 89:68. Na odmoru ništa nije slutilo na ovakvu rasturačinu, jer Virovci su imali samo plus dva, a onda su trećoj četvrtini razbili Vedi s 32:11 i tako odlučili pitanje pobjednika. Stefan Zadravec s 24 koša predvodio je momčad, Julian Zadravec zabio je 17, a Šestak i Šoš po 13.

Slavili su i Picoki, koji su ugostili i s minusom od osam koševa prema Vrbovcu ispratili Petar Zrinski. Kroz svih 40 minuta bila je to prilično neizvjesna utakmica koju domaćini nikako nisu uspijevali prelomiti, no dva boda uzeli su sasvim zasluženo. Najzaslužniji za to bio je Beljan s 21 košem, od toga pet trica, a dobru utakmicu odigrali su i Jančijev s jednom tricom manje i 16 koševa, odnosno Hrženjak-Gregar s 14.

Za kraj nam je ostala Koprivnica, koja nas je već navikla na poraze. Novi je upisan u Varaždinu, gdje su od istoimenog domaćina Ćaldarević i društvo poraženi 100:70. Mihokovići su po običaju s ukupno 40 koševa predvodili momčad, no malo im to vrijedi kad nema potpore ostalih igrača. Koprivnica je i dalje zadnja, bez ijedne pobjede.