Radnik pobjedom u Ludbregu zadržao prvo mjesto

U petom prvenstvenom kolu Podravina je ugostila prvoplasirani Radnik iz Križevaca koji je iz četiri susreta osvojio deset bodova. Istovremeno Podravina je nakon odličnih rezultata u pripremnom razdoblju loše krenula u prvenstvo te je lidera prvenstva dočekala s tek jednim osvojenim bodom iz prvog kola protiv Koprivnice.

Domaći su napad pojačali novopridošlim Brazilcem Rodrigom koji je odigrao cijelu utakmicu na lijevom boku iako je očito da nije u potpunosti fizički spreman. Utakmica je odigrana po kišovitom vremenu, a na nekoliko mjesta lopta je zastajala u lokvama vode. U prvom poluvremenu gledali smo borbenu utakmicu punu žustrine u kojoj je Radnik imao više prigoda za postizanje pogotka.

Međutim, jako dobro branio je domaći vratar Edi Kovačić zahvaljujući kojem je rezultat na poluvremenu glasio 0:0. U drugom poluvremenu tempo igre je pao jer su se igrači na zahtjevnom terenu potrošili. Radnik je ipak nastojao postići pogodak i zadržati prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici i u tom je uspio pet minuta prije kraja.

Na ubačaj sa polu distance domaća obrana nije rezolutno reagirala, natrčao je napadač gostujuće momčadi Sandi Kovač i iz blizine sa pet metara neometano nogom zakucao loptu pod prečku. Ovom pobjedom Radnik je otišao na 13 bodova dok je Podravina ostala na jednom bodu.

Tako loš start Ludbrežana nitko nije očekivao unatoč pomlađivanju ekipe tj. nastojanjima da se juniorima dade što više prilika. U sljedećem kolu Podravina je ponovno domaćin i dočekuje ŽNK Virovitica dok će Radnik ugostiti NK Koprivnica.

Tekst i foto: Dražen Vađunec

RASPISAN NATJEČAJ ZA SANACIJU TRAVNJAKA

Još dvije utakmice i hibrid odlazi u povijest. Za Slaven je bio vrlo nesretan zadnjih godina…

taman pred međusobni okršaj

Cvetkovčani već hlade šampanjac. Glavnom rivalu oduzeta tri boda zbog nevjerojatne greške

BAKLJADA PRED STADIONOM

VIDEO Evo kako su dočekani pioniri Slavena nakon odličnog plasmana na turniru u Umagu

županijski nogomet

FOTO Močilani i Herešinčani se provukli, Lipa iznenadila, Sabarija pala u Koledincu

PREOKRET ZA VELIKO SLAVLJE

FOTOGALERIJA Mladi biseri Bošnjak i Jagušić “pomeli” Šibenčane i odveli juniore u mirne vode

praznik nogometa

FOTO Hajduk došao u krizi i opet uzeo sve u Koprivnici. Upisan tko zna koji domaći poraz