Rijeka se osvetila Slavenu na Apašu, uz novu sudačku školu nogometnih pravila

Slaven i Rijeka u Koprivnici su zatvorili 32. kolo baš na Praznik rada. Nažalost Rijeka je pobijedila, Sušak je dva puta kiksao, no suci su opet održali školu nogometnih pravila što nije nimalo pomoglo Slavenu. Trener Zekić protiv momčadi Sergeja Jakirovića odlučio se za sljedeći sastav…

Utakmica je počela odlično za Rijeku. Dugačka lopta prema Ampemu, Soldo je pokušao zatvoriti, no Sušak je nespretno istrčao s gola, a napadač Rijeke iskoristio pomutnju i gurnuo loptu te ostao sam pred golom. Prva minuta, 0:1.

U 8. minuti Slaven je pritisnuo u kaznenom prostoru, lopta je pogodila igrača Rijeke u podignutu ruku no ovaj put za suca Kolarića nema dvojbe, VAR nije ni gledao samo se nastavilo igrati. To očito samo u Hrvatskoj može i ne mora biti ruka, može se i ne mora gledati, ovisno o tome na koju se stranu kreveta dignu ljudi u crnom.

Farmaceuti su pritisnuli, a u 15. minuti opet su u prvom planu dijelitelji pravde. Golman Labrović izašao je s loptom u rukama van 16 metara, no kao da se ništa nije dogodilo. Zekić se ljuti, igra se dalje. U 20. Ampem centrira lopta pogađa u ruku Soldu iz blizine, e sad je ipak ruka. Slobodan udarac. Gužva u kaznenom prostoru, Sušak opet loše reagira na prvoj vratnici, najbolje se snalazi Hodža 0:2.

Napokon prilika za Slaven u 42. Božić glavom gađa bliži kut no Labrović brani. U nastavku iz kornera opet Božić glavom, no ovaj put pored gola. Martinaga se pred kraj prvog dijela okušao udarcem s 15 metara no lopta pogađa u nogu igrača Rijeke.

U nastavku se probudio Slaven, odlična akcija u 47. po desnoj, ubačaj i neobranjiv udarac Krstanovića nogom za 2:1. Još mu fale samo tri gola kako (123) bi stigao Cvitanovića na drugom mjestu vječite ljestvice HNL strijelaca (126). Slaven dosta bolji u nastavku, no u prvih 15 minuta osim gola nije bilo konkretnijih prilika. U 68. Martinaga iz slobodnog udarca s 30 metara gađa blizu vratnice. Minutu kasnije Rijeka je mogla do 1:3 no Janković iz blizine promašuje gol.

U 79. Frigan ipak zabija za 1:3. Grgić je probio po desnoj, centrirao, Soldo zakasnio, a napadač Rijeke je samo postavio nogu za čini se nedostižno vodstvo. Pokušali su Farmaceuti do kraja barem smanjiti razliku no nije išlo.