Ronilački klub Šoderica donio pregršt medalja, obarali i državne rekorde

Mladi članovi Ronilačkog kluba Šoderica iz Koprivnice nastupili su na 30.pojedinačnom i ekipnom juniorskom prvenstvu u plivanju perajama i brzinskom ronjenju te Nevera finswimmingcupu na bazenima Kantrida u Rijeci.  Na natjecanju je sudjelovalo 10 klubova iz Hrvatske, a Ronilački klub Šoderica predstavljali su: Dora Bradić, Ljupka Patrčević Lončarić, Rea Vuk, Isabella Victoria Švegović, Paula Široki, Petar Treščec, Tin Treščec, Petar Koluder, Leo Bradić, Viktor Lovreković i Mihael Šestak, te su osvojili brojne medalje. Tin Treščec u kategoriji mlađih juniora osvojio je treće mjesto u utrkama na 800,400 i 1500 metara. Viktor Lovreković u kategoriji mlađih juniora osvojio je prvo mjesto u utrkama na 50, 100, 200, 400, 800 i 1500 metara.

Leo Bradić u kategoriji juniora osvojio je tri prva mjesta, jedno drugo te dva treća mjesta. Uspješne su bile i štafete naših Koprivničanaca, koje su osvojile dva prva mjesta, jedno drugo te četiri treća mjesta. Ukupno su mlađi juniori i mlađe juniorke treći u Hrvatskoj, klupski su također treći, dok su juniori osvojili prvo mjesto, a klupski su zauzeli četvrto mjesto u Hrvatskoj. U Nevera cupu, Mihael Šestak u kategoriji seniora osvojio je drugo i treće mjesto. Dodajmo kako su naši obarali i državne rekorde: Viktor Loreković oborio ih je u četiri kategorije, a Tin Treščec u dvije.

– Rezultati samo potvrđuju koliko je zahvalno raditi s mladima i s djecom, jer iznenađujuće brzo postižu odlične rezultate, stječu radne navike na treninzima, razvijaju svoje tijelo i pobjednički duh, a time potiču i one najmlađe, koji su tek počeli trenirati. Imamo samo jedan mali problem. U prostorijama Kluba Šoderica gotovo da više nema mjesta za sve osvojene pehare i nagrade, ali naći ćemo negdje još mjesta za nove police – poručili su iz Ronilačkog kluba Šoderica.

ŽKK KOPRIVNICU ODVEO DO TREĆEG MJESTA PA OTIŠAO IZ KLUBA

Vujčić “Ambicije za više nismo imali, a meni će malo odmora dobro doći”

Amaterski nogomet

FOTO/VIDEO Gosti poharali Prvu Žnl, favoriti sigurni u Drugoj, iznenađenje u Imbriovcu

europska liga, četvrtfinale

FOTO Najslabija utakmice Podravke u Europi, Rumunjke se pokazale kao prevelika prepreka

šest utakmica bez pobjede

FOTO/VIDEO Ništa od lavova ni bodova! Rijeka i Armada slave, Farmaceuti u teškoj krizi

dolazi vodeća rijeka

Ferenčina i društvo mjesec i pol bez pobjede: Moramo biti lavovi, nismo na umjetničkom klizanju

EUROPSKA LIGA, ČETVRTFINALE - PODRAVKA U SUBOTU DOČEKUJE RUMUNJKE

Obrvan: “Jače su od svih dosad, ali možemo iznenaditi, šansa je u prvoj utakmici”