LIGA PRVAKINJA

Rumunjke se nudile Podravkašicama, ali ipak ništa od velikog iznenađenja

Rukometašice Podravka Vegete u trećem su kolu Lige prvakinja pretrpjele poraz, 28:29, od favoriziranih aktualnih rumunjskih prvakinja, CSM Bucurestia predvođenih brojnim reprezentativkama Rumunjske, Norveške, Danske, Nizozemske, Mađarske, Crne Gore i Slovenije. Podravka je imala priliku za iznenađenje jer Rumunjke nisu briljirale, no iskustvom su ipak došle do pobjede.

Ponovno su Podravkašice imale dobar ulazak u susret i prvih deset minuta igralo se gol za gol. To je kod rezultata 5:5 natjeralo trenericu Rumunjki da pozove minutu odmora koja je trgnula gošće i u samo tri minute odlijepile su se na plus tri. U tim trenucima ekipa Ivice Obrvana djelovala je bezglavo, no srećom probudila se na vratima Lucija Bešen koja je zaustavila seriju Rumunjki.

Zahvaljujući obranama Lucije Podravka je u završnici prvog poluvremena imala priliku doći na samo jedan gol zaostatka, no dva zapucana napada omogućila su Rumunjkama da na predah odu s osjetnih plus četiri, 10:14. U tih prvih 30 minuta u napadu Koprivničanki jedino su raspoložene bile Katarina Pandža i Matea Pletikosić koje su zabile sedam od deset domaćih golova, a protiv kvalitetnih i iskusnih ekipa, kao što je CSM Bucuresti, to je bilo nedovoljno da ih se drži u eagalu.

Na početku nastavka ponovno se igralo gol za gol, a Podravka je imala priliku vratiti se u susret u 37. minuti kad je na minus tri imala igračicu više. No, u tim trenucima Rumunjke su pribrale i opet otišle na plus četiri. Podravkašice se nisu dale smesti i u 50. minuti došle su na minus jedan i imale su napad za izjednačenje, ali su brzopleto u dva napada izgubile loptu i ponovno su Rumunjke otišle na plus tri. Ni to nije pokolebalo ekipu Ivice Obrvana koja nije potonula i u 57. minuti Podravka je konačno izjednačila, bilo je 27:27. Ipak, u završne tri minute presudilo je iskustvo Rumunjki koje su na krilima svoje “kraljice”, Cristine Neagu, slavile s minimalnih plus jedan, 28:29.

Za Podravka Vegetu su igrale i golove postigle: Antonia Tucaković, Nikolina Kragulj 2, Katja Vuković, Katarina Pandža 6, Klara Birtić 1, Kala Kosovac, Terezija Ćurić, Matea Pletikosić 8, Mia Brkić, Sara Šenvald, Hannah Vuljak, Andrea Šimara 8, Ana Pandža 2, Kristina Prkačin 1 i Lucija Bešen.