Šah: Prvaci su Viktor Šalamon i Petra Kovač

U Svetom Ivanu Žabnu odigrano je pojedinačno županijsko seniorsko prvenstvo u šahu na kojem je nastupio 31 šahist i šahistica. Igralo se tempom 90’+30”, a rezultati će se rejtingirati za nacionalnu i FIDE standard listu.

Po prvi put titulu županijskog seniorskog prvaka ponio Viktor Šalamon iz Šahovskog kluba Picok iz Đurđevca s osvojenih pet bodova u šest kola, te će od idućeg mjeseca ponosno nositi i titulu majstorskog kandidata. Drugo mjesto osvojio je fide majstor Ognjen Matko (Konaki Novo Virje), a treće Marijan Garac (Križevci). Ognjen Domović iz Picoka osvojio je prvo mjesto u kategoriji najbolji junior.

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je majstorska kandidatkinja Petra Kovač, članica Konaka iz Novog Virja, druga je bila nacionalna majstorica i njena klupska kolegica Jelena Kokša, a treća Helena Domislović iz Tomislav-Gorana iz Svetog Ivana Žabna.