Farmaceuti bez bodova

Šibenik šokirao Slaven usred Apaša, Zekić ljut napustio teren

Farmaceuti su do Šibenika imali niz od sedam utakmica bez poraza, šest remija i poraz. Stoga su danas morali biti konkretniji i s dozom rizika u napadu. Zekić nije mogao računati na kartoniranog Kocijana, dok Božić nije još spreman.

Slaven je krenuo bolje i konkretnije, u prvim minutama već nekoliko prilika u kaznenom prostoru Šibenika. U jednoj od njih Jambor nije stigao zatvoriti drugu vratnicu. U 11. je Manaj glavom poslao loptu glavom iznad vratnice, a četiri minute kasnije i Mudražija nogom u kaznenom prostoru šalje loptu po zemlji pola metra od vratnice.

I onda u 20. trenutak nepažnje tijekom kornera Šibenika. Perić utrčava ispred Marine i gkavom iz blizine trese mrežu za 0:1. Zekić je s pravom bio ljut.

U 24. Marina se trebao iskupiti. Martinaga mu je centrirao na čelo, a on glavom pogodio golmana. Sljedećih desetak minuta dosta rastrgana igra s dosta grešaka u sredini. Hoxha se u 37. oslobodio u sredini i potegnuo s 25 metara, no lopta je prošla pored desne vratnice. U 43. je pokušao i Manaj s 20 metara iz okreta no ravno u ruke vratara Šibenika. Bilo je to sve u prvom dijelu.

Prošlo je tek 10 sekundi u nastavku, a Manaj je mogao izjednačiti. Tukao je s vrha kaznenog prostora no golman je uspio obraniti. U 50. umalo 0:2. Dolček je pretrčao Martinagu na desnoj, sjurio se u kazneni prostor, namjestio se na šut no Čović je uspio zatvoriti udarac.

U 70. gužva u kaznenom prostoru Šibenika, no obrana gostiju čisti. Pa opasna kontra Šibenika no nasreću Čović brani. Farmaceuti su krenuli sa svim kartama u napad, no treba biti oprezan i u obrani.

Do kkraja izdvajamo još dalekometni udarac Mioča iznad vratnice za Slaven i nevjerojatnu priliku Peroševića u 89. kad je iz blizine poslao loptu u visine. Unatoč ostalim pokušajima ostalo je 0:1. Zekić je s razlogom ljutito napustio teren.