remi

Siniša Đipalo spasio Ferdinandovčane od poraza

Ovaj tekst je objavljen u tiskanom izdanju Podravskog lista

Ferdinandovac i Tehničar u derbiju su 16. kola Četvrte hrvatske lige Sjever remizirali 2:2. Cvetkovčani su zaprijetili odmah u trećoj minuti, a to ujedno bila i jedina njihova prilika u prvom dijelu. Bači je uposlio Mileka koji „vagnuo“ vratara Stjepana Peršića, ali je njegov pokušaj pogodio Pipića pa se rezultat nije promijenio. Već u idućem napadu i Ferdinandovčani su zapucali zicer. Podravec je pobjegao svom čuvaru, a njegov pokušaj iskosa s 12 metara ukrotio je Mrmić. Josip Fuček se u 14. i 27. minuti  našao u izglednim prilikama, ali su njegovu udarci bili neprecizni.

Do zasluženog vodstva Ferdinandovac je stigao u 34. minuti. Ubačaj Josipa Fučeka prošao je na drugu vratnicu gdje je nečuvan ostao Podravec kojem nije bilo teško zatresti mrežu Mrmića za 1:0. Odmah na početku nastavka Ivan Peršić je mogao povećati vodstvo domaćina, ali je njegov udarac s 15 metara Mrmić ipak uspio vrškom prstiju skrenuti u korner. Nakon toga Cvetkovčani su se probudili i munjevito odgvorilo. Prvo je u 64. minuti Vrkić zavrnuo loptu u kazneni prostor, a Bači je bio na pravom mjestu i točno naciljao desni kut za 1:1. Samo četiri minute nakon toga Tehničar je kreirao potpuni preokret. Obrana Ferdinandovčana zaboravila je na Belovarija koji je s 12 metara bio neumoljiv za 1:2. Sreća je pomazila goste u 73. minuti u kojoj je udarac Ivana Peršića zaustavila greda.

U idućem napadu Tehničara okvir gola je, pak, bio saveznik Ferdinandovca i to nakon što je Vrkićev projektil sa 17 metara zaustavila vratnica. U 83. minuti Hudak je zaradio drugi žuti karton pa je morao na prijevremeno tuširanje. Brojčanu prednost Ferdinandovac je iskoristio u 88. minuti. Pipić je ubacio loptu u kazneni prostor, a krivu procjenu vratara Mrmića kaznio je Đipalo koji je postavio konačnih 2:2.

REKLI SU NAKON UTAKMICE

Kruno LOVREK (trener Tehničara): Kad se podvuče crta podjela bodova je najpravednija. Uspjeli smo se vratiti nakon rezultatskog zaostatka i doći do vodstva, ali nam je crveni karton Hudaka poremetio ritam u završnici. Vjerujem da bi zadržali vodstvo da nije bilo isključenja jer Ferdinandovac je kvalitetan da to ne bi iskoristio.

Vjekoslav VUČETA (trener Ferdinandovca): Derbi je opravdao očekivanja pogotovo za navijače koji su mogli uživati u dobroj igri s čak četiri gola. Mislim da mi više možemo žaliti za pobjedom jer smo u prvom poluvremenu mogli riješiti utakmicu, a na kraju smo morali spašavati bod. Tehničar je s remijem na gostujućem terenu zadržao treće mjesto pa je i to razlog zbog kojeg može biti više zadovoljan.

gostovanje u puli

Radeljić najavio mlađi Slaven: Juniori će startati, greške im ne brojim, ali tražim energiju

treća pobjeda u kvalifikacijama

Virovke rasturile zagrebački Falcons i osigurale dodatno razigravanje za Premijer ligu

RASPISAN NATJEČAJ ZA SANACIJU TRAVNJAKA

Još dvije utakmice i hibrid odlazi u povijest. Za Slaven je bio vrlo nesretan zadnjih godina…

taman pred međusobni okršaj

Cvetkovčani već hlade šampanjac. Glavnom rivalu oduzeta tri boda zbog nevjerojatne greške

BAKLJADA PRED STADIONOM

VIDEO Evo kako su dočekani pioniri Slavena nakon odličnog plasmana na turniru u Umagu