MARKOVIĆ OBRANIO PENAL

Slaven Belupo nije imao lijeka za Livaju, puni Poljud slavi novu pobjedu

Nogometaši Slaven Belupa danas su u sklopu četvrtog kola SuperSport HNL-a igrali na punom Poljudu protiv splitskog Hajduka. Trener Moniz na Poljud je izveo najjači sastav s raspoloženim Crncem i Hoxhom u napadu, dok je pomoćni trener domaće momčadi Čustović iz početne postave izostavio nekoliko standardnih prvotimaca.

Prvu šansu na utakmici imao je Slaven Belupo preko Ortiza koji je u četvrtoj minuti šutirao iz kosa, ali njegov udarac završio je na vanjskoj strani mreže. Prva sporna situacija na utakmici dogodila se u 15. minuti kada je Livaja postigao pogodak, ali glavni sudac je uz intervenciju VAR-a dosudio prekršaj u napadu s obzirom da je napadač Hajduka neposredno prije pogotka rukama srušio Boseca.

Raspoloženi Ortiz imao je novu šansu za pogodak u 24. minuti kada ga je sjajnim ubačajem pronašao Martinaga, ali kolumbijski napadač glavom je pucao pored vrata. Deset minuta kasnije sam je pred Lučića izašao Hlevnjak, ali mladi stoper nije najbolje reagirao i domaći vratar s lakoćom je zaustavio njegov pokušaj

U 37. minuti utakmice glavni sudac dosudio je penal za Hajduk jer je Račić dirao loptu rukom u svome šesnaestercu nakon prodora Krovinovića. Loptu u ruke uzeo je Livaja, ali najbolji igrač prvenstva loše je pucao i Marković je obranio njegov udarac. Iskusni vratar briljirao je i nekoliko trenutaka kasnije kada je fenomenalno obranio zicer Dolčeku.

Na predah se otišlo bez pogodaka, a ponajviše zbog odličnog Markovića koji je obranio penal Livaji imao još nekoliko odličnih intervencija.

U nastavku susreta Hajduk je ubacio u višu brzinu i odmah tražio pogodak, a Marković još jednom sjajno zaustavlja udarac Odjidja-Ofoea.

Obrana Slavena pokleknula je u 55. minuti kada su Livaja i Sahiti odigrali sjajan dupli pas, a Livaja je ovog puta bio siguran pred Markovićem i pogodio za veliko veselje Torcide. Desetak minuta kasnije Livaja je ponovno pokazao svoju klasu i fantastično pogodio za 2:0, nevjerojatna partija za splitskog superstara.

Hajduk je pred kraja susreta postigao novi pogodak, a ovog puta sjajno je s vrha šesnaesterca zabio Dajaku u 89. minuti koji postiže svoj prvi gol u dresu splitske momčadi.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Hajduk je upisao novu pobjedu u domaćem prvenstvu. Slaven Belupo večeras se na Poljudu dobro držao, ali protiv raspoloženog Livaje jednostavno se ne može.

SUPERSPORT HNL – 4. kolo, nedjelja (13.8.), 21:05
HNK Hajduk Split – NK Slaven Belupo 3:0 (0:0)
Strijelci: 1:0 Livaja (55′), 2:0 Livaja (64′), 3:0 Dajaku (89′)

Sastav Hajduka (4-2-3-1): Lučić – Sigur, Šarlija, Diallo, Melnjak (od 87. minute Elez) – Kalik (od 46. Odjidja-Ofoe), Krovinović (od 46. minute Moufi) – Dolček, Benhraou, Mlakar (od 46. Sahiti) – Livaja
U pričuvi: Silić, Brajković, Čuić, Dajaku, Elez, Ferro, Kavelj, Lauš, Mikanović, Moufi, Odjidja-Ofoe, Sahiti
Trener: Adnan Čustović

Sastav Slaven Belupo (4-2-3-1): Marković – Bosec, Račić, Boras, Martinaga – Hlevnjak (od 46. minute Cascini), Agebkpornu – Crnac (od 90. minute Jagušić), Mioč (od 81. minute Štrkalj), Hoxha – Ortiz (od 62. minute Manaj)
U pričuvi: Sušak, Cascini, Eškinja, Jagušić, Mađarić, Manaj, Štrkalj, Šakota, Štefulj
Trener: Ricardo Moniz