Slaven Belupo u zadnjim sekundama utakmice ostao bez prevažnog boda

GORICA: Banić 🟨, Krizmanić, Maloča, Leš (Čaić 67’), Mikanović, Pajaziti (Šlogar 90+’⚽️), Pršir ⚽️ (Pavlović 80’), Štiglec, Majstorović, Kapulica (Dju 67’), Kolar (Majić) TRENER: R. Vidović

SLAVEN BELUPO: Sušak, Božić 🟨, Kovačić, Lučić 🟨, Bosec 🟨, Agbekpornu, Crepulja, Grgić (Murić 84’), Caimacov 🟨 (Liber 76’), Dolček (Boras 90+’), Martinović ⚽️ (Šakota 76’) TRENER: M. Kovačević

STRIJELCI: 1:0 Pršir (28’) (P), 1:1 Martinović (30’), 2:1 Šlogar 90+

Odgođena sa subote na ponedjeljak zbog obilnih padalina i vodom natopljenog travnjaka, utakmica u Velikoj Gorici za Slaven Belupo bila je prilika odvojiti se od posljednjeg i dočekati 9. kolo SuperSport HNL-a protiv prvoplasirane Rijeke na osmom mjestu. Međutim, Kovačevićeva ekipa tu priliku nažalost nije iskoristila, u zadnjim sekundama vrlo dramatične utakmice u potpunosti neočekivano primila gol te izgubila rezultatom 2:1.

U početnom sastavu Farmaceuta jedino iznenađenje bio je izostanak Nestorovskog koji je dan ranije na treningu osjetio bol u listu. Njega je u vrhu napada zamijenio Dominik Martinović, dok drugih promjena, u odnosu na prvih jedanaest iz prošle prvenstvene utakmice, nije bilo.

Gomila dobrih prilika za obje momčadi, dva pogotka te jednako toliko VAR provjera obilježili su prvo poluvrijeme susreta. Zatresla se mreža već u 14. minuti nakon poprilično nesvakidašnje situacije koja je za Slaven Belupo, na kraju, ipak dobro završila. Nakon izvedenog kornera, Sušak je završio na travi, a lopta u golu gostiju. Uslijedilo je kratko pogledavanje pa onda i slavlje domaćina koje je ubrzo prekinula poduža VAR provjera. Sudac Terzić pogodak je poništio zbog prekršaja u napadu. Desetak minuta kasnije, Kolar pada u šesnaestercu nakon kontakta s Agbekpornuom, a Terzić nakon još jedne VAR provjere pokazuje na bijelu točku. Precizan je bio Pršir, iako ga je Sušak pročitao i pogodio mu stranu, i domaćini u 28. minuti dolaze do vodstva.

Da izjednače rezultat, Farmaceutima su trebale svega dvije minute i to prekrasnim golom Martinovića koji bježi zadnjoj liniji Gorice i s lakoćom matira Banića. Danas vrlo raspoloženi napadač Slaven Belupa, koji je odlučio maksimalno iskoristiti priliku koju mu je Kovačević pružio, već u 34. minuti ponovno trese mrežu prebacivši loptu preko vrata domaćina, ali našao se u nedozvoljenoj poziciji i suđeno je zaleđe. Do zvižduka, kojim je Terzić označio kraj prvog poluvremena, bilo je tu još nekoliko solidnih šansi, pogotovo za raspoloženog Grgića, no mreže se nisu ponovno tresle.

Prvih desetak minuta drugog dijela susreta proteklo je bez većih prilika, sve do sjajnog udarca Kolara, no Sušak se ovdje još jednom dobro protegnuo i sjajno to obranio. Minutu kasnije, Banić u šesnaestercu ruši Dolčeka i činilo se kako će i Slaven Belupo dobiti priliku povesti iz penala, međutim, VAR je pokazao da je prekršaju prethodilo zaleđe. U više je navrata znatno bolji Slaven Belupo ozbiljno zaprijetio, no nedovoljno precizno i kad je izgledalo da će doći do podjele bodova, u zadnjim sekundama utakmice Sušak neočekivano ispušta loptu iz ruku, Šlogar ju prima, s lakoćom zabija za 2:1 i donosi svojoj momčadi prevažna tri boda.

Slavenaši koji zasad ostaju na dnu tablice, za osvajanje prvih bodova u gostima još će neko vrijeme morati pričekati, jer iduće tri prvenstvene utakmice igrat će na domaćem terenu.

U subotu na Apaš dolazi Rijeka koja je u posljednja tri susreta iz Koprivnice otišla s maksimalnim brojem bodova. Momčad Radomira Đalovića ove sezone u prvenstvu još nije upisala niti jedan poraz i drži vodeću poziciju na prvenstvenoj tablici. Ova će se utakmica igrati s početkom u 18:30 sati i dodajmo kako će ju, zbog današnjeg, trećeg žutog kartona, propustiti veznjak Mihail Caimacov.

FOTO arhiva

ĐURĐEVAČKI LIMITATOR

Kurve, janjetina i vino

održana sjednica Gradskog vijeća

Vijećnici odobrili kupnju zgrade „mjenjačnice“, oporba zatražila smanjenje stope poreza na dohodak