RAVNOPRAVNA UTAKMICA ZAVRŠILA PODJELOM BODOVA

Slaven Belupo uzeo bod kod Gorice, utakmicu je obilježila teška ozljeda Ortiza

Nogometaši NK Slaven Belupa danas su u sklopu šestog kola SuperSport HNL-a gostovali u Velikoj Gorici kod NK Gorica.

Sami početak utakmice bio je uspavajući, a nažalost u 20. minuti došlo je do teške ozljede napadača farmaceuta Ortiza koji je nakon zračnog duela ostalo nepomično ležati. Teško je prognozirati o kakvoj je ozljedi riječ, ali s obzirom da je dobio udarac laktom u lice, za pretpostaviti je da je došlo do ozljede vilice.

Utakmica je mirovala sve do sudačke nadoknade prvog poluvremena, a onda je kongoanski veznjak Ndockyt opalio s 25 metara i pogodio malu mrežicu vratara Suška.

Farmaceuti su u drugi dio utakmice ušli puno odlučnije, a nagrada za dobru igru stigla je u 50. minuti. Korner je izveo Mioč, Agbekpornu je prebacio glavom na drugu vratnicu gdje je neometani Hoxha pospremio loptu u mrežu.

Međutim sreća nogometaša Slaven Belupa trajala je samo dvije minute. Dugačku loptu primirio je Vujnović, proslijedio je do Ndockyta koji potpuno neometan zabija za novo vodstvo Goričana.

Luda utakmica u Gorici dobila je novi epilog u 55. minuti kada kapetan Mioč pogađa s ruba šesnaesterca za 2:2. Ovaj gol izazvao je euforiju na klupi Slavena, a posebice kod trenera Moniza.

Opasno je Slaven visio u 73. minuti kada je Vujnović sjajno okrenuo Međimorca u 16 metara, ali na svu sreću udarac napadač Gorice odsjeo je na vratnici.

Do kraja susreta nije bilo izglednijih šansi i utakmica je završila s ravnopravnih 2:2.

SUPERSPORT HNL – 6. kolo

Petak, 25. kolovoz, 20:00
Stadion Velika:
NK Gorica – NK Slaven Belupo 2:2 (1:0)
Strijelci: 1:0 Ndockyt (45’+), 1:1 Hoxha (50′), 2:1 Ndockyt (53′), 2:2 Mioč (55′)

Sastav Gorice (4-5-1) – Banić – Raspopović, Maloča, Krizmanić, Štiglec – Munksgaard, Pršir (od 77. Soldo), Mrzljak, Ndockyt, Mitrović (od 81. Kapulica) – Vujnović
U pričuvi: Debijađi, Blummel, Ilečić, Jurić, Kapulica, Leš, Majstorović, Matavž, Matković, Radošević, Soldo, Vuko
Trener: Mensur Mujdža

Sastav Slaven Belupa (4-5-1): Sušak – Štefulj, Međiomorec (od 80, Boras), Račić, Bosec – Agbekpornu (od 71. Marina), Hlevnjak, Mioč, Hoxha, Crnac – Ortiz (od 23. Šakota)
U pričuvi: Jesenović, Boras, Cascini, Eksinja, Krušelj, Mađarić, Marina, Marković, Martinaga, Šakota, Štrkalj
Trener: Ricardo Moniz

OBAVIJEST ZA POTROŠAČE

Popularni trgovački lanac povlači nekoliko proizvoda iz prodaje: “Kupcima će novac biti vraćen i bez računa”