var presudio

Slaven ispao iz Kupa, Hajduk izborio finale penalom Livaje

Momčad Zorana Zekića danas je na rasprodanom Apašu u drugoj polufinalnoj utakmici Hrvatskog nogometnog kupa ugostila Hajduk. Farmaceuti su finale dosad izborili dva puta, no Rabuzinovo sunce nikad nisu osvojili dok su gosti kup posljednji put osvojio prošle godine. Nije tajna kako Hajduk ima veliku podršku u Koprivnici no domaću ekipu na putu do osvajanja prvog trofeja u povijesti kluba, vrlo glasno i srčano bodri mlada navijačka skupina, Podravske štuke.

Što se tiče Slavenove početne jedanaestorke, Zekić je napravio jednu izmjenu u odnosu na utakmicu protiv Varaždina, pa se tako u prvom sastavu našao Jambor, a na klupi Hlevnjak.

Prva ozljeda dogodila se prije no što je utakmica počela. Hajdukov desni bek, Dino Mikanović ozlijedio se na zagrijavanju i u zadnji tren na njegovo mjesto uskočio je Gergo Lovrencsics.

Okršaj je od prve minute krenuo energično, Slaven se vrlo organizirano brani i čeka priliku za kontru dok Hajduk drži posjed. Umalo kobna pogreška Ivana Lučića, golmana Hajduka usljedila je u 6. minuti kad se poigrao pred vlastitim golom i predugo čekao s dodavanjem… Mudražija mu je umalo uzeo loptu i postigao pogodak.

Nakon što je Ferro srušio u 16. minuti Crnca, Slaven je dobio priliku za centaršut s dosta opasne pozicije, ali Jamborovu loptu u šesnaesterac dobrom obrambenom reakcijom izbija Livaja. Snažan udarac na gol gostiju uputio je Marina u 22. minuti, a u prvom dijelu prvog poluvremena Zekićeva je momčad nedvojbeno konkretnija i opasnija dok Ivan Leko nikako ne može biti zadovoljan jer njegova ekipa nije u napadu pokazala ništa.

U 30. minuti utakmica je nakratko prekinuta zbog prskalica koje su iskočile iz travnjaka te osvježile igrače i teren što je Zekića naljutilo dok se Leko dobro nasmijao. Prvu opasnu šansu Hajduk je imao u 33. minuti no Livajin je udarac blokiran, a samo dvije minute kasnije igrači Slavena žale se na igranje Melnjaka rukom u šesnaestercu, no suci se nisu oglasili.

Jako nezgodan sudar glavama Tepšića i Melnjaka dogodio se u 39. minuti utakmice zbog čega je na teren morala izaći hitna pomoć, a Tepšića koji je iznesen s terena na nosilima, zamjenio je Hlevnjak dok je Melnjak nastavio igrati s povezom oko glave. Tepšić je prevezen u bolnicu s jakim krvarenjem nosa i ovratnikom.

Prvo poluvrijeme završilo je 0-0 i bez udarca u okvir gola.

U drugi dio susreta Slaven je krenuo vrlo opasno. Dobili su priliku iz kornera u 48. i lopta zamalo od Ferra ulazi u gol. U 58. minuti gosti su zaradili kazneni udarac... Pukštas je pucao te je lopta u ruku pogodila Nikolu Jambora koji je bio u padu, a zbog prigovaranja je zaradio i žuti karton. Livaja je siguran s bijele točke i Hajduk od 59. minute vodi 0-1.

Zaprijetio je opasno Crnac glavom u 67. minuti, no lopta ide samo pored gola. Za prvu izmjenu na utakmici odlučio se Zekić i izvadio Jambora u 71. umjesto kojeg je ušao Ivan Krstanović čiji su ulazak u teren navijači Hajduka popratili zvižducima. Slaven napada, pokušava izjednačiti rezultat, ali bezuspješno dok Hajduk strpljivo čeka priliku za kontru. Načetog Marinu u 93. je nagazio Pukštas koji je već zaradio žuti karton.

Vrlo čvrsta i tvrda utakmica završava 0-1 i Hajduk minimalnom pobjedom prolazi u veliko finale gdje će za osvajanje Rabuzina snage odmjeriti s Šibenikom na Rujevici. S druge strane, za samo tri dana Zekićevu ekipu u 29. kolu Supersport HNL-a čeka teško gostovanje na Maksimiru protiv Dinama.