Slaven ostao bez bodova kod Lokomotive, totalna anestezija u napadu

Zekić je na teren protiv Lokomotive poslao trenutno najboljih 11 i spremnih za gostovanje u 25. kolu Supersport HNL-a. Nije mogao računati na kartoniranog Manaja i po svemu sudeći ozlijeđenog Xoxhe koji je već odradio opomene. Slaven je dočekao utakmicu nakon remija s Goricom, dok je Lokomotiva uzela tri boda na gostovanju kod Hajduka.

Prvih deset minuta proteklo je s laganom inicijativom Slavena no Lokomotiva se dobro brani i pokušava prijetiti iz kontri. U jednoj takvoj akciji umalo je Kačavenda i zabio glavom, no nije ju dobro pogodio.

U 27. odlična prilika za Slaven iz kornera. Lopta je došla do Crnca na drugoj vratnici no nije dobro reagirao i lopta mu je pobjegla s noge. Prije toga Mioč se okušao iz daljine, ali neprecizno. Lokomotiva ima posjed, no Farmaceuti se dobro brane. Crnac je s 20-ak metara tukao u 31., no i on je promašio čitav okvir. U 37. na drugoj strani gađao je i Stojković no lopta je otišla iznad vratnice. Na poluvrijeme se otišlo s 0:0. Nadamo se boljem drugom dijelu.

Nažalost u 47. otvorilo se Lokomotivi. Na ubačenu loptu s lijeve utrčali su Soldo i Aliyu, a lopta se odbila od Soldinog koljena u mrežu iza nemoćnog Čovića za 1:0.

Do 63. bez zanimljivosti, na polovici Lokomotive, do pokušaja Mudražije petom iz teške pozicije. Imala je Lokomotiva nakon toga još nekoliko prilika, no nijedna konkretna, dok Farmaceuti nisu imali rješenje u napadu. Sve se svodilo na čekanje greške domaćina.

U 88. za Slaven je ušao i 17-godišnji Vlašić koji je do nedavno igrao u kadetskoj ligi za Sesvete i bio najbolji strijelac. Ipak na kraju ostalo je 1:0.