Posljednja domaća utakmica ove sezone

Slaven poražen od Hajduka bez ispaljenog metka

Slaven je ugostio Hajduk u posljednjoj domaćoj utakmici ove sezone. Zekić nije mogao računati na ozlijeđene Čovića, Kocijana i Žuljevića, dok je Mioč morao pauzirati zbog kartona. Hajduk s druge strane u miješanom sastavu, bez nekih zvijezda, jer rezultatski ova im utakmica baš ništa ne znači. Međutim, na terenu je bilo itekako zanimljivo i obje su momčadi htjele do sva tri boda.

U prvih deset minuta Hajduk malo opasniji. Prvo udarcem Sahitija, nasreće lopta mu je prešla preko noge, a zatim i dobrim postavljanjem obrane pred udarac koji je završio u korneru. S druge strane u 10. minuti Perošević je pao u kaznenom prostoru no nije bilo kontakta za najstrožu kaznu. Najbolju priliku Hajduk je imao u 17. minuti. Pukštas je ostao sam u petercu nakon kornera i iz blizine glavom naciljao Sušaka. Dosta sreće za Farmaceute. Spašavao je Sušak gol i u 25. nakon udarca Benrahoua. Ipak u 37. Hajduk je odigrao akciju za vodstvo. Pukštas desno Sahitiju, a on prema petercu gdje je na prvoj vratnici Mlakar samo postavio nogu i produžio u gol za 0:1. Tako je i završilo prvo poluvrijeme.

Slaven se otvorio u nastavku. U 52. Perošević centrira na peterac no Krstanović je zakasnio glavom nekoliko centimetara. Uslijedilo je razdoblje prilično dosadnog nogometa i izmjena. Farmaceuti su nešto pokušavali odigrati ali nije išlo. U 73. Sahiti se našao u prilici, pucao s 16 metara no i ovaj šut bio je neprecizan. Bilo je to to od današnje utakmice. 0:1.