senzacija na apašu

Slaven se spasio u zadnjim sekundama, Krstanović zabio penal, Boras glavom

Poraz od Dinama (4:0) već smo arhivirali, a na Apaš je u 30. kolu već stigao Osijek. Ovaj put sa četvoricom u zadnjoj liniji, ali bez stupova sredine Jambora i Marine Zekić se odlučio na sljedeći sastav…

Prvi se udarcem okušao Osijek, no Lovrićev udarac s vrha kaznenog prostora u 6. minuti otišao je iznad vratnice. Slaven je u 11. povukao kontru preko Mudražije i Hoxhe no nakraju lopta nije došla do Manaja koji je čekao u petercu. Pritisak Slavena doveo je do šanse Crnca u 18. minuti, no pucao je sa slabijom desnom u golmana. Osijek ima već pet kornera, no Slaven opasniji pred golom.

Osijek se ne da, a u 23. Kocijan pred golom čisti loptu koju bi Čović teško skinuo. Dvije minute kasnije još jedan šut no ovaj je odletio visoko iznad Čovića. Opasno je bilo u 33. Lovrić je iz blizine, ali previše iskosa pucao, no vratar Slavena bio je na mjestu. U 41. lopta je pala nakon kornera Hoxhi pred noge no očito ga je iznenadila jer ju nije uspio samo ugurati u mrežu. Do kraja prvog dijela obje su ekipe primirile napade pa se u svlačionice otišlo s 0:0.

Nije dobro počelo za Slaven. U 51. minuti Caktaš je doveo goste u vodstvo 0:1. Lovrić je ubacio u peterac iz kornera, a loptu je u mrežu iz blizine zakucao Caktaš. Velik propust obrane. Uslijedilo je razdoblje tvrđe igre a od 60-ih i višestrukih zamjena. Osijek 10 minuta do kraj ima čak 20 udaraca, od čega četiri u okvir, Slaven s druge strane 12/2. I onda je sreća pomazila Slaven u zadnjim trenucima sudačke nadoknade. Kako drukčije nego Krstanović iz penala za 1:1 nakon što je pokošen Perošević. Nekoliko trenutaka kasnije i Boras glavom za 2:1 nakon kornera.

Slaven se ovom pobjedom digao na četvrto mjesto s bodom manje od Rijeke.