ovo je bilo bolno za gledati

Slaven se u Puli ‘nije pojavio’! Dečki igrali kao da im se ne da pa u pola sata dobili tri komada

Puni optimizma i sa željom da preskoče Istru na ljestvici otputovali su nogometaši Slaven Belupa prema Puli, no s istarskog poluotoka vratili su se ‘pokisli’, unatoč sunčanom vremenu, i zakucani na devetoj poziciji. Naime, Puležani su pred malim brojem gledatelja, ali bučnim Demonima, slavili 3:0, a sav dio posla obavili su u prvih pola sata.

Mnogi nisu ni sjeli na svoje mjesto kad su domaćini preko Majstorovića i iz jedne gužve nakon kornera pogodili gredu, no bila je to uvertira u ono što se dogodilo minutu kasnije. Ponovno sudačka odluka nije bila naklonjena koprivničkom prvoligašu, protiv kojeg je dosuđen novi jedanaesterac. Ovaj put lopta je pogodila Libera u ruku iz neposredne blizine, a Tihomir Pejin bez razmišljanja je pokazao na bijelu točku. Ponukana prošlotjednim iskustvom, klupa Slavena je ‘podivljala’, svi su skočili na noge, no pomoći nije bilo i Filet je već nakon šest minuta igre Istru doveo u vodstvo. Sušaka je poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Samo devet minuta nakon toga domaćini su imali 2:0. Ovaj put sve je napravio mladi Šveđanin Ekong, koji je na sredini dobio loptu, sjurio se prema golu, ‘cimnuo’ Borasa i s otprilike 25 metara opalio. Pogodio je gornji lijevi Sušakov kut, a lopta se od grede odbila u mrežu. Ekong ni sam nije mogao vjerovati što je zabio i nema dvojbe da je to bio jedan od najljepših golova u aktualnoj sezoni.

Slaven je tako nakon samo 15 minuta igre bio u velikim problemima i morao je baciti sve u napad. Nažalost, to nije uspijevao, energija nije bila na pravoj razini, dečki su izgledali kao da im se ne da, a takav pristup obio im se uskoro po treći put o glavu. Ponovno je obrana ispala prilično smiješna, ovaj put njezin lijevi dio, Lawal je to iskoristio, opalio i pogodio stativu, od koje se lopta odbila u Sušaka i nazad u mrežu. Dakle, bilo je tu i malo nesreće, no malo je to značilo, jer na semaforu je već nakon 34 minute igre pisalo 3:0.

Tim rezultatom završilo je prvo poluvrijeme, u kojem je Istra totalno nadigrala Slaven. Naime, gosti nisu imali nijedan udarac u okvir gola, a nisu ozbiljno ni zaprijetili iako su u minusu bili od samog početka. To samo znači da u igri puno toga nije štimalo i Radeljić je mogao, da mu to pravila dozvoljavaju, zamijeniti svih 10 igrača. Nažalost, u to sivilo uklopili su se i mladići Bošnjak i Krušelj, koji su krenuli od prve minute.

Odmah na startu drugog dijela umjesto Štefulja, Libera i Mioča ušli su Bosec, Jelić Balta i Mrdaković, nešto kasnije i Jagušić umjesto Murića, odnosno Marić umjesto Štrkalja, no malo je to značilo, jer utakmica je ionako već bila riješena. Drugo poluvrijeme bilo je skromno, Istra se usredotočila na obranu gola i Slavenu je malo toga dozvoljavala, prilika gotovo i nije bilo i domaćini su na kraju slavili veliku pobjedu. Pokazalo se tako još jednom da je Istra prilično neugodna po Slaven, koji zadnjih pet dvoboja između ovih rivala nije slavio.

Također, s ovim porazom Slaven je ostao zakopan na devetoj poziciji i sve je bliže tome da tamo i okonča sezonu, jer do kraja su ostala samo četiri kola. Sljedeće subote u Koprivnicu dolazi Gorica, slijedi gostovanje kod Lokomotive pa završni dvoboji kontra Dinama na Apašu i Rijeke na Rujevici.