Slaven slomio Rudeš u zadnjim minutama, Mioč i Hlevnjak za polufinale Kupa

Slaven Belupo i Rudeš danas su na koprivničkom Apašu odigrali četvrtfinalnu utakmicu Hrvatskog kupa u kojoj je koprivnička momčad, konkretnijom igrom u drugom dijelu “slomila” otpor gostiju i prošla u polufinale. U prvom dijelu statistički ravnopravna borba obje momčadi, uz dojam da je u stvarnosti trebalo biti 2-0 za Slaven s obzirom na kvalitetnije prilike.

No, ipak treba reći kako Slaven nije bio na 100 posto, nakon teške utakmice u Rijeci i zahtjevnog putovanja kući (snijeg). Zekić je morao osvježiti momčad pa je zaigrao u ovom sastavu…

Vratili su se momčad Marina i Soldo koji su pauzirali Rijeku, umjesto Hoxhe tu je bio Krstanović, Manaja je zamijenio Žuljević, a Jambora je Mioč.

U prvom dijelu gosti nešto aktivniji s prekršajima, pa su zaradili i tri žuta. No, u ostalim statističkim segmentima igre gotovo ravnopravan suparnik. U prvih 20-ak minuta čak i s više udaraca te jednim koji je Čović obranio. No, kako je poluvrijeme odmicalo Slaven se diže i na kraju posjed lopte 56 posto s četiri šuta u okvir, a Rudeš dva. Izdvajamo i dvije odlične prilike za Slaven, pogotovo one Žuljevića koji je izbio sam pred golmana Rudeša, no nije znao naći put do mreže. Također, u dobroj prilici našao se i Crnac kojemu nakon gola Rijeci u subotu ipak nećemo previše zamjeriti.

Loša realizacija Žuljevića u prvom dijelu

Prvih 15 minuta drugog dijela Rudeš svježiji nakon odmora u svlačionici. Slaven nije stvarao prilike, a Zekić je vrlo brzo povukao na klupu Kocijana i Žuljevića, a uveo dva stopera Christopoulosa i Božića te promijenio formaciju. U 62. nova dvostruka zamjena, umjesto Crnca i Martinage ulaze Manaj i Jambor. Još uvijek čekamo na udarac prema golu Rudeša. Slaven je preuzeo kontrolu igre, Rudeš se dobro brani, a udarci Farmaceuta (Manaj op.a.) nisu problem za obranu gostiju i Kralja na vratima.

Farmaceuti su pritiskali i kad se već činilo da lopta neće u gol u 88. minuti nakon akcije po desnoj strani, lopta dolazi do Mioča, on puca, a ona se u gužvi odbija nespretno od Rudešova Pavkovića u gol za 1:0. Dvije minute kasnije u prilici je bio i Hlevnjak. I on tuče s desne strane po golu i ovaj put ulazi izravno za 2:0 i prolaz Slavena u polufinale Kupa! Tamo ih čekaju bolji iz ogleda Osijeka i Hajduka, BSK i Šibenika te Lokomotive i Dinama.

bio je ljut i odriješit

Ferenčina uoči Osijeka: Sto posto sam uvjeren u pobjedu, igrat će Lumala, od Šute očekujem gol

SVE JE VIŠE NEZADOVOLJNIH U UPRAVI, SPREMA LI SE NOVA PROMJENA TRENERA U MIŠKININOJ?