Close this search box.
Varaždin zasluženo slavio

Slaven u derbiju sjevera pao bez ispaljenog metka, i dalje je zadnji

Bez glavnog trenera, koji je zbog kazne bio na tribini, sa zadnje pozicije na ljestvici i pod imperativom osvajanja bodova doputovali su nogometaši Slaven Belupa na derbi sjevera u Varaždin. Nisu ni domaćini u nekoj bajnoj formi, na kontu su uoči susreta imali samo bod više tako da su i oni gledali isključivo prema prvoj pobjedi u sezoni, a na kraju su razloga za veselje imali Varaždinci, koji su golovima u drugom dijelu utakmice slavili 2:0.

Što se tiče sastava, Radeljićev kadar obogaćen je proteklih dana s provjerenim imenima Dolčekom i Grgićem, koji su pravo nastupa imali već danas, a u prvom sastavu našao se Grgić, ali u ulozi desnog beka, dok je Bosec preselio na lijevu stranu. Stoperske pozicije držali su Boras i Lučić, Crepulja i Liber bili su ispred njih, u špici Butić, a iza njega Caimacov, Jagušić i Murić. Dakle, puno je promjena u vezi i obrani, što je bilo za očekivati.

Utakmica je bila prilično mlaka, rekli bismo bez mirisa i okusa, barem prvih 45 minuta. Prilika gotova i nije bilo pa ništa nećemo ni izdvajati, osim činjenice da je Dodik večeras bio u ulozi prvog trenera.

U nastavku smo gledali nešto bolji nogomet, a raspoloženiji su bili domaćini, koji su lijepim pogotkom Šege u 64. minuti okrunuli tu nešto konkretniju igru. S dvije izmjene odgovorila je klupa Slavena, ponovno je bilo nekih sumnjivih odluka i provjera u VAR sobi, ali ne i dobrih vijesti za goste. One su postale još gore u 78., kada su domaćini zabili i drugi. Ovaj put nakon prekida, kada je egzekutor bio Ba.

Slaven se nakon toga nije oporavio, upisao je treći poraz u sezoni pa je i dalje na samom začelju. Početak je sezone pa se alarm još ne pali, ali jasno je da protiv Istre za tjedan dana igraju samo tri boda, jer u suprotnom ne bude dobro…