Slaven u pripreme krenuo porazom od ZTA-a u Mađarskoj

Nogometaši Slaven Belupa u prvoj su prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za proljetni dio aktualne sezone poraženi od ZTE-a u gostima rezultatom 2:1.

Ovaj poraz stigao je dan nakon velikog slavlja i prolaska Hrvatske u polufinale Svjetskog prvenstva pa ćemo našim Farmaceutima oprostiti malo opuštanje nakon, sigurni smo, burne noći.

Članak je objavljen u tiskanom izdanju Podravskog lista

Domaćin je poveo u 19. minuti. Najbolje se nakon jednog kornera snašao Bence za 1:0. Koprivničanci su potom izjednačili preko Hoxhe u 42. minuti kada je ofenzivac Slavena snažno pucao s desetak metara i pogodio prvi kut golmana ZTE-a.

U novo vodstvo domaćin je stigao u 62. minuti kada je Majer bio precizan za 2:1. Bio je to konačan rezultat utakmice.

Za Slaven su u prvom poluvremenu igrali: Čović – Kvržić, Boras, Božić (od 30. Zirdum), Soldo – Bašić, Kocijan – Mihalić, Mudražija, Hoxha – Manaj. Drugo poluvrijeme bilo je rezervirano za momčad: Marković – Hlevnjak, Tepšić, Christopoulos, Martinaga – Behram, Marina, Jambor – Crnac, Krstanović, Mioč.

Prema popisu vidljivo je kako nema u Miškininoj zvučnijih novih imena, a dobra je vijest da su gotovo svi na raspolaganju treneru Zekiću. Zimski prijelazni rok još će potrajati pa je moguće da će biti promjena. U klubu su potvrdili informacije da postoji interes domaćih i stranih klubova za Hoxhu, Crnca te Soldu i još neke igrače, no još uvijek ništa konkretno.

Odlična vijest je i da je s momčadi naš sportski direktor i trener Zoran Zekić za kojim su se proteklih mjesec, dva otimali neki klubovi. Doznajemo kako je u igri bio čak i odlazak u zemlje arapskog govornog područja, a među onima koji su bili jako „zagrizli“ bio je i susjedni BiH prvoligaš Sarajevo.

Mnogi su ga novinari upravo to pitali na početku priprema u ponedjeljak. Uz kratak komentar momčadi, odgovorio je i na ponude.

– Nadam se kako ćemo biti još kompaktniji, malo nam fali te dubine i da budemo još opasniji – naveo je Zoran Zekić, usput demantiravši navode kako se sprema na odlazak iz kluba.

– Tu sam, ne idem nigdje. Upita ima dosta, bile su tri ponude u ovom razdoblju. No, o tome ne razmišljam. Kad me netko nazvao, samo sam se zahvalio, tako da nisam ni pregovarao – zaključio je Zekić, potvrdivši ostanak u klubu.

Dodajmo i kako će Slaven ovaj tjedan nastaviti s treninzima, a kako doznajemo u subotu su trebali ponovno put Mađarske na prijateljsku utakmicu s Videotonom. No, to je zamijenjeno putovanjem u Rijeku u petak gdje će se sastati sa starim znancima, domaćinom. Za srijedu je pak najavljena utakmica s đurđevačkim Graničarom.

Do kraja priprema još su planirali pripremne susrete s Lokomotivom, Varaždinom, Croatiom, Dugopoljem. Liga se nastavlja 21. siječnja gostovanjem kod Istre.