Izborili osminu finala kupa

Slavenaši sedmominutnim uraganom otpuhali Moslavinu, Ferenčini prva službena pobjeda

Bez previše problema i stresa, nogometaši Slaven Belupa danas su izborili osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa. Osmijeh na lice, ali i prvu službenu pobjedu Royu Ferenčini donijelo je gostovanje u Kutini, gdje su njegovi puleni svladali četvrtoligaša Moslavinu s prilično glatkih 4:2.

S obzirom ne nedavni poraz na Maksimiru, strateg Farmaceuta danas nije oklijevao i na travnjak je poslao vrlo jaku postavu koja je odgovorila pritiskom na domaćina od prve minute. Mioč i Agbekpornu prijetili su iz daleka, Hoxha je promašio ‘mrtvaca’ no uskoro su stvari sjele na svoje mjesto i Slaven je s tri pogotka u razmaku od samo sedam minuta riješio pitanje pobjednika.

Dalekometnim udarcem s 25 metara Štefulj je zabio za vodstvo slavenaša u 28. minuti, dvije minute nakon toga precizan je bio i Mioč, a točku na i prvog poluvremena stavio je Hoxha u 35. S tim rezultatom otišlo se i na odmor.

U nastavku je Royeva družina malo pustila gas, ipak Rijeka dolazi za četiri dana u Koprivnicu, no da ne prođe sve u revijalnom tonu pobrinuo se Štrkalj, koji je u 62. minuti zabio četvrti za Slaven. Do kraja su se i domaćini dvaput upisali među strijelce, u 75. i 90. minuti, no pitanje pobjednika već je odavno bilo riješeno.

Tako su se slavenaši u osmini finala kupa pridružili Hajduku, a tko će im se još priključiti doznat ćemo za tjedan dana. Ferenčina i društvo sada se okreću Rijeci, koja na Apaš dolazi u nedjelju u 17 sati. Tim dvobojem, ujedno, počinje serija domaćih susreta, jer nakon Riječana u Koprivnicu dolaze Osječani i Varaždinci.